laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanje heeft ook sinds 1 maart de nieuwe energielabels voor elektronische producten

woensdag 3 maart 2021

Moncloa.es
Moncloa.es

MADRID – Het oude Europese energielabel was alweer meer dan 10 jaar oud en het was aan vernieuwing toe. Daarom is op 1 maart een nieuw energielabel ingegaan binnen de EU wat geldt voor koelkasten, wasmachines, vaatwassers, televisies en diepvriezers. Er is een nieuw label met andere criteria en de vele +sjes bij de A klasse zijn verdwenen.

Sinds maart 2021 worden producten ingedeeld in de klassen A tot en met G in plaats van A+++ tot D zoals dat daarvoor het geval was. De nieuwe indeling geldt voor de volgende producten: koelkasten, vaatwassers, wasmachines, tv’s, lampen.

Producten van de eerste vier categorieën moeten al vanaf 1 maart 2021 voorzien zijn van het nieuwe etiket. Voor lampen is dit 1 september 2021.

Het doel van de nieuwe verordeningen is om het energieverbruik binnen Europa verder te verminderen en om daarmee een bijdrage te leveren aan een beter milieu. Bovendien is de herziening van de schalen bedoeld om deze overzichtelijker te maken, zodat verbruikers de producten beter kunnen beoordelen.

Het eerste wat opvalt aan de nieuwe energielabels is dat de klassen A+, A++ en A+++ zijn verdwenen en zijn vervangen door in totaal nu 7 klassen A (groen) tot en met G (donkerrood).

Sinds 01-03-2021 kun je met de QR-code die je naar de EU-databank (EPREL) leidt, uitgebreidere informatie over het apparaat oproepen. Verder is meer informatie over o.a. het verbruik en geluid te vinden op de etiketten.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano