laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Alicante zoekt onderneming voor beheer hotel Casa del Gobernador op het eiland Tabarca

woensdag 2 juli 2025

Booking / web
Booking / web

De gemeente Alicante is op zoek naar een bedrijf dat voor de komende vijftien jaar het hotel in de Casa del Gobernador op het eiland Tabarca kan beheren. Dit historische pand, dat uitkijkt over het prachtige uitzicht van de baai, krijgt straks een officiële hotelstatus met meerdere sterren.

Momenteel staat de Casa del Gobernador leeg, maar de plannen zien een ingrijpende renovatie voor zich. De bedoeling is dat de nieuwe exploitant het gebouw volledig restaureert en de dagelijkse exploitatie op zich neemt, inclusief voorzieningen en toeristische services.

Het project past in de bredere strategie om Tabarca als toeristische trekpleister te ontwikkelen en economisch te versterken. De gemeentelijke raad benadrukt dat zij zo de eilandervaring willen verbeteren en duurzame groei nastreven.

De procedure voor het toekennen van de concessie verloopt via een openbare aanbesteding. Geïnteresseerde bedrijven kunnen hun offerte indienen en moeten voldoen aan strikte kwaliteits- en investeringscriteria.

Alicante stelt duidelijke voorwaarden: de onderneming moet niet alleen het hotel beheren, maar ook de renovatie financieren. Bovendien moet er aandacht zijn voor duurzaamheid, lokale arbeidskrachten en compatibiliteit met de omgeving.

De raad verwacht dat de gunning voor het einde van het jaar rond is, waarna de daadwerkelijke werkzaamheden en exploitatie in 2026 van start kunnen gaan. Zo krijgt Tabarca eindelijk een volwaardig hotel dat bijdraagt aan het toerisme.