laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Meer dan de helft van de Spaanse wegen verkeert in slechte staat

zaterdag 5 juli 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

De Spaanse wegen verkeren in de slechtste staat van de afgelopen veertig jaar. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Spaanse wegvereniging AEC. Volgens het onderzoek is 52% van alle wegen in Spanje ernstig beschadigd. In totaal gaat het om ruim 54.000 kilometer die dringend hersteld moeten worden.

Voor het herstel is er minstens 13,5 miljard euro nodig. Dat is bijna twee keer zoveel als in 2022, vooral door hogere prijzen voor materiaal en werk. Nieuw is dat het onderzoek dit jaar is uitgevoerd met auto’s met camera’s en kunstmatige intelligentie. Daardoor zijn er tien keer zo veel wegen gecontroleerd dan normaal.

De regio’s met de slechtste wegen zijn Aragón, Castilla-La Mancha en Galicië. Ook in Castilla y León, La Rioja en Asturië is veel achterstallig onderhoud. De regio’s Madrid en Valencia doen het juist beter. Castilla y León heeft de grootste investering nodig: meer dan 7 miljard euro.

De slechte staat van de wegen is niet alleen gevaarlijk, maar ook duur. Door gaten en scheuren in het asfalt verbruiken auto’s meer brandstof. Dat zorgt deze zomer voor meer dan 270 miljoen euro aan extra kosten.

Op dit moment wordt er elk jaar ongeveer 2 miljard euro uitgegeven aan wegonderhoud. Volgens deskundigen zou dat minstens 5,2 miljard euro moeten zijn. De Spaanse wegvereniging AEC stelt voor om een speciaal fonds op te richten om het onderhoud te verbeteren. Dat geld zou kunnen komen van de overheid, Europa en eventueel via tol of kilometerheffing.