Donker

Vier op de tien vrouwen boven de 70 jaar in Spanje heeft een beperking

© ai-beeld / redactie
TERUG

In Spanje heeft maar liefst 40,6% van de vrouwen ouder dan 70 jaar te maken met een beperking, zo blijkt uit een recente studie van Funcas. Dit percentage ligt beduidend hoger dan bij mannen van dezelfde leeftijdsgroep, waar 28,4% een beperking heeft. De cijfers benadrukken een belangrijk sociaal vraagstuk, aangezien beperkingen niet alleen de levenskwaliteit beïnvloeden, maar ook uitdagingen met zich meebrengen op het gebied van zelfstandigheid en sociale integratie.

Volgens het onderzoek, dat gebaseerd is op data van 2020 tot 2023, woont bijna een kwart van de Spanjaarden met een beperking alleen. Van de 4,3 miljoen mensen met een beperking in Spanje, zijn 732.000 vrouwen en 327.000 mannen die in hun eentje leven. Op nationaal niveau woont in 20,5% van de huishoudens minstens één persoon met een beperking.

Het onderzoek toont aan dat beperkingen vaker voorkomen bij vrouwen vanaf 45 jaar. Tot die leeftijd hebben mannen juist iets vaker een beperking. De kloof wordt echter groter naarmate de leeftijd stijgt, wat gedeeltelijk verklaard kan worden door de hogere levensverwachting van vrouwen.

Onder personen met een beperking is het opleidingsniveau over het algemeen lager. Hoewel er een lichte verbetering is opgetreden in de afgelopen 15 jaar, heeft slechts 11% van deze groep een hoger onderwijsdiploma. Analfabetisme blijft een probleem, met percentages van 8% bij vrouwen en 5,5% bij mannen.

Op de arbeidsmarkt blijft de participatie van mensen met een beperking een groot knelpunt. De werkloosheidscijfers zijn hoog en er zijn aanzienlijke barrières voor toegang tot passend werk. Onderwijs wordt door Funcas benadrukt als een cruciale factor voor sociale integratie en economische zelfstandigheid.

De resultaten van het onderzoek onderstrepen de noodzaak om beleid en ondersteuning te verbeteren voor mensen met een beperking, vooral voor vrouwen in de oudere leeftijdsgroepen.

Over Remco Stoffer
Al meer dan 25 jaar woon en werk ik in Spanje, waardoor ik in de loop der jaren ben uitgegroeid tot een echte expert in alles wat met dit land te maken heeft. Vanuit die diepgewortelde kennis heb ik in 2008 SpanjeVandaag opgericht. Mijn doel is om Nederlandstaligen die hier wonen, willen emigreren of er graag vakantie vieren, op een toegankelijke manier op de hoogte te houden. Omdat de Spaanse media niet voor iedereen even makkelijk te volgen zijn, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws. Samen met mijn team herschrijf ik deze informatie tot begrijpelijke Nederlandse artikelen, zodat je altijd precies weet wat er speelt. Je kunt mijn expertise volgen via onze website, nieuwsbrief, podcasts en video’s.
Bekijk mijn bijdrages
0%

Toegankelijkheid