laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Zes van de tien inwoners van Spanje overweegt te verhuizen naar een dorp

dinsdag 10 januari 2023

Canva
Canva
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

MADRID – Het is de omgekeerde exodus want 61% van de inwoners van Spanje is geïnteresseerd om naar het platteland te verhuizen. De interesse gaat vooral uit naar gemeenten met minder dan 10.000 inwoners. 15% is van plan om in de komende maanden te verhuizen volgens de ‘Analyse van het lege Spanje’, uitgevoerd door Fotocasa. Het vastgoedportaal verduidelijkt dat hoewel een overgrote meerderheid zich aangetrokken voelt tot dit idee, de realiteit is dat ze geen plannen of mogelijkheden hebben om deze uit te voeren.

Uit de gegevens blijkt dat 50% erover denkt om naar een plattelandsgebied te verhuizen, maar daar geen duidelijke plannen voor heeft. Van hun kant is er 6% die dit de komende maanden wel wil doen vanwege werk terwijl 5% verhuist om vanuit het platteland op afstand te werken.

De interesse om naar het platteland te verhuizen is geconcentreerd in de leeftijdscategorieën van 35 tot 55 jaar. Van deze groep verhuist 15% de komende maanden naar een dorp met minder dan 10.000 inwoners. Daartegenover staat dat 44% van de jongeren tussen 25 en 34 jaar het idee om naar het platteland te verhuizen verwerpt omdat ze zich in een ‘vitaal moment’ bevinden ‘vol veranderingen en activiteit’, zoals opgemerkt door Fotocasa.

In de autonome regio’s Madrid en Catalonië wekt het verhuizen naar een dorp meer belangstelling met respectievelijk 54% en 56%, hoewel er meestal geen duidelijke plannen zijn om dit te doen. In de Valencia regio is 9% van de woningzoekenden van plan om dankzij het op afstand werken naar het platteland te verhuizen. Van hun kant verwierp 47% van de inwoners van Andalusië het idee om in een dorp te gaan wonen.

Er is een zeer grote groep personen die probeert te vertrekken uit de grote steden. Daarom is men op een belangrijk moment belandt in Spanje want er wordt gezocht naar manieren om naar het buitenland of het Spaanse platteland te verhuizen. Om het Spaanse platteland aantrekkelijker te maken, zijn er beleidsmaatregelen nodig om de telecommunicatie zo te conditioneren dat plattelandsgebieden belangrijke diensten hebben zoals een goede internetverbinding waardoor men makkelijk op afstand kan werken.