Een 23-jarige Belg is woensdagavond overleden nadat hij van het balkon van zijn hotelkamer in Puerto de la Cruz, op Tenerife, viel. Kort daarvoor was er brand uitgebroken in zijn kamer, waardoor paniek ontstond onder hotelgasten en personeel.
Het incident gebeurde rond negen uur ’s avonds in een hotel in een populaire toeristische zone in het noorden van het eiland. Volgens getuigen zagen anderen rook uit de kamer van de jongeman komen, waarna de brandweer snel werd ingeschakeld.
Toen de eerste hulpdiensten arriveerden, stond de kamer in lichterlaaie. De brandweer wist het vuur snel te blussen en te voorkomen dat het zich naar andere kamers verspreidde. Tijdens het blussen ontdekten de hulpdiensten echter dat de man van zijn balkon was gevallen.
De jongeman liep bij de val ernstige verwondingen op en overleed ter plaatse, ondanks de pogingen van ambulancepersoneel om hem te reanimeren. De identiteit van het slachtoffer is nog niet officieel vrijgegeven, maar volgens lokale media gaat het om een Belgische toerist.
Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De politie onderzoekt of er sprake was van een ongeluk of dat andere factoren een rol hebben gespeeld. Ook wordt bekeken of de brand verband hield met de val van de jongeman.
