laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Bioscoopbezoek in Spanje gedaald in 2024

beeld: via canva.com

Bioscoopbezoek in Spanje gedaald in 2024

rubrieken:

In 2024 zag de Spaanse bioscoopsector een daling van 5% in bezoekersaantallen, met een totaal van 71 miljoen kijkers en een omzet van 477 miljoen euro. Dit is een opvallende trendbreuk na drie opeenvolgende jaren van groei. De daling wordt grotendeels toegeschreven aan de gevolgen van de Amerikaanse schrijvers- en acteursstaking, waardoor veel internationale filmreleases werden uitgesteld naar 2025.

Het eerste semester van 2024 was bijzonder moeilijk, met een daling van 13% vergeleken met dezelfde periode in 2023. In de tweede helft herstelde de sector enigszins, mede door succesvolle films zoals “Del Revés 2” (Inside Out 2), die met een openingsweekend van 6,9 miljoen euro de meest winstgevende buitenlandse film van het jaar werd. Andere succesvolle internationale titels waren “Deadpool & Lobezno” en “Gru 4”.

Spaanse films deden het eveneens goed in 2024. “Padre no hay más que uno 4”, geregisseerd door Santiago Segura, was de populairste Spaanse productie, gevolgd door “La Infiltrada” en “Buffalo Kids”. Dit droeg bij aan een toename van de nationale marktaandelen, die stegen naar 19%, twee procentpunten hoger dan in 2023.

De drukste bioscoopweek van het jaar was tussen 21 en 27 juni, met 2,4 miljoen bezoekers. Op 3 juli werd het hoogste bezoekersaantal op één dag geregistreerd: 656.193 mensen bezochten toen de bioscoop. Wat betreft regio’s voerden Madrid (21,2%) en Barcelona (13,9%) de lijst aan, met een aanzienlijk aandeel bezoekers afkomstig uit Valencia, Alicante en Sevilla.

Animatiefilms bleken dit jaar het populairst, gevolgd door actie en komedie. Naast “Del Revés 2” domineerden titels zoals “Gladiator II”, “Vaiana 2” en “Dune: Parte Dos” de buitenlandse box office.

Met een uitdagend jaar achter de rug hoopt de sector in 2025 op een sterke comeback, mede dankzij de vele uitgestelde releases.