laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanje bij laagste stijgers huizenprijzen binnen de Europese Unie

maandag 27 maart 2023

123rf
123rf
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

MADRID – De transactieprijzen van Spaanse koopwoningen, zowel nieuwe als bestaande, waren in het tweede kwartaal van 2021 gemiddeld 3,3 procent hoger dan een jaar eerder. Daarmee behoort Spanje wederom tot de laagste stijgers van huizenprijzen binnen de Europese Unie. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het Nederlandse CBS en Eurostat. 

De huizenprijzen in de Europese Unie waren in het tweede kwartaal van 2021 gemiddeld 7,3 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Spanje kende slechts een stijging van 3,3 procent waarmee Spanje het vierde land van beneden is op de lijst slechts voorafgegaan door Roemenië (+3%), Italië (+0,4%) en Cyprus, het enige land van de EU waar de huizenprijzen daalden (-4,9%).

Nederland kende met +12,8% na Estland (+16,1 procent), Denemarken (+15,6 procent), Tsjechië (+14,5 procent), Luxemburg (+13,6 procent) en Litouwen (+13,3 procent) de grootste stijging terwijl dat in België +7,4% was waarmee België maar net boven het EU-gemiddelde van +7,3% zit. Op Cyprus na stegen de huizenprijzen in alle landen van de Europese Unie. In 13 van de 28 landen uit de EU kennen de huizenprijzen een stijging die groter is dan 10 procent. Vorig kwartaal was dat bij 5 landen het geval.

Sinds 1 januari en tot eind augustus zijn de woningverkopen in Spanje met 37% gestegen in vergelijking met dezelfde periode in 2020. In de maand augustus werden in Spanje 49.884 woningen verkocht, 57,9% meer dan in augustus 2020 en het hoogste aantal in een augustusmaand sinds 2007,zo blijkt uit de maandelijkse cijfers van het Spaanse Bureau voor de Statistiek (INE).