laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Inflatie Spanje daalt in april naar 8,3 procent maar het leven is nog steeds duurder

beeld: 123rf

Inflatie Spanje daalt in april naar 8,3 procent maar het leven is nog steeds duurder

rubrieken:
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

MADRID – In maart bereikte de inflatie in Spanje nog een hoogtepunt met 9,8% maar in april is dat, mede vanwege de dalende energieprijzen, gedaald naar 8,3%, meldt het Spaanse Instituut voor de Statistiek (INE). In januari en februari 2022 waren de inflatiepercentages nog respectievelijk 6,1% en 7,6% en in december 2021 nog 6,5%. Ondanks de daling is het leven in Spanje nog steeds duurder dan een jaar geleden.

Deze lagere inflatie is volgens het INE te wijten aan de daling in de prijzen voor huisvesting (vivienda) waaronder ook de energiekosten (energía) voor elektriciteit (electricidad) (-26,9%) en de transportkosten waaronder ook benzine/diesel (gasolina/gasoil) (-10,8%) zijn gedaald in april, net zoals fruit (-1,4%) en transport (-4,8%).

De kosten voor voedsel en bepaalde voedingsmiddelen zijn echter wel gestegen, zoals peulvruchten en groenten (+7,7%); melk, kaas en eieren (+3,4%), en brood en ontbijtgranen (+4,4%), oliën en vetten (+15,6%), Vis en schaaldieren (+1,6%) en vlees (+3.6%). Ook Kleding (+9,4%) en schoeisel (+5,9%) zijn in april duurder geworden. De prijzen in de horeca zijn ook gestegen (+1,7%) net zoals in de vrije tijd en cultuur (+1,5%).

Vergeleken met april 2021 zijn de prijzen over het algemeen met 10,1% gestegen in april 2022. Met name oliën en vetten zijn flink gestegen met 48,4% terwijl ook eieren maar liefst 21,6% duurder zijn geworden in 12 maanden tijd. Brood en ontbijtgranen zijn in een jaar tijd 13,7% in prijs gestegen, melk steeg met 13,7%, peulvruchten en groente met 12,8% en gevogelte met 12,7% terwijl ook alcoholische dranken met 4,8% en tabak met 2,4% zijn gestegen in 12 maanden tijd.