De Vlaamse televisiemaker Arnout Hauben is terug met een nieuw wandelverhaal. Dit keer nemen hij en zijn collega’s de kijker mee op een grensoverschrijdende tocht: een langeafstandswandeling door de indrukwekkende Pyreneeën, die Frankrijk van Spanje scheiden. In de nieuwe tv-reeks “Dwars door de Pyreneeën” wordt grotendeels de legendarische GR10-route gevolgd, bekend om zijn ruige natuur en culturele rijkdom, van de Middellandse Zee tot de Atlantische Oceaan.
Tijdens zijn tocht trekt Hauben door adembenemende berglandschappen en pittoreske dorpen met een rijke geschiedenis. Onderweg raakt hij in gesprek met tal van mensen, van herders tot pelgrims, die hun persoonlijke en vaak ontroerende verhalen met hem delen. Het zijn deze ontmoetingen die, samen met de overweldigende natuur en de culturele rijkdom van de regio, het hart vormen van het programma.
Net als in zijn vorige programma’s blijft de authenticiteit centraal staan. Geen grootse productie of spektakel, maar een rustige, meeslepende vertelling waarbij wandelen en menselijke verhalen de hoofdrol spelen. Zijn stijl blijft geliefd bij een breed publiek, dat houdt van inhoud met een hart.
Voor wie houdt van natuur, geschiedenis en menselijke verhalen is deze nieuwe reeks een absolute aanrader. Het is niet alleen een reis door een bergketen, maar ook door het verleden en het heden van een unieke grensregio. De uitzenddatum voor “Dwars door de Pyreneeën” is nog niet bekend gemaakt.