laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Pre-Spaanse begraafplaats grot met 80 lichamen gevonden op Gran Canaria

donderdag 14 november 2019

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

LAS PALMAS – Dankzij een drone kon men foto- en videobeelden maken van een nieuwe ontdekking op het Canarische Eiland Gran Canaria. Gelegen op een zeer steile plaats die normaal alleen toegankelijk is voor bergbeklimmers heeft men een begraafplaats-grot ontdekt die stamt uit de pre-Spaanse tijd op het eiland. In die grot heeft men de botten gevonden van ongeveer 80 lichamen.

De begraafplaats-grot bevindt zich in het gebied waar de oudste menselijke overblijfselen van het eiland zijn gevonden. De ontdekking werd afgelopen zomer gedaan door de groep El Legado die met hulp van een drone de grot in kon om foto- en videobeelden te maken. Daarop zijn de botten van tussen de 70 en 80 lichamen van zowel mannen als vrouwen te vinden.

Na deze ontdekking hebben archeologen van Servicio de Patrimonio del Cabildo de Gran Canaria de grot te voet bezocht en bevestigd dat het om veel menselijke resten gaat die gelegen zijn in een vorm van begraafplaats gelegen in een grot. 

Volgens de experts gaat om een grote archeologische vondst aangezien deze is gevonden in een gebied waar de oudste resten van mensen zijn gevonden. De situatie van deze grot heeft ervoor gezorgd dat men deze tot nu toe nog niet heeft ontdekt en heeft kunnen verkennen.