laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Minder autofabrieken, maar toch meer gefabriceerde auto’s in Spanje

beeld: via canva.com

Minder autofabrieken, maar toch meer gefabriceerde auto’s in Spanje

rubrieken:
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

Spanje is een belangrijke autoproducent in Europa. Ondanks dat het land minder fabrieken heeft dan Frankrijk en Italië, produceert het meer auto’s dan deze landen. Dit is een opmerkelijke prestatie, aangezien Frankrijk en Italië historische spelers zijn in de auto-industrie.

Spaanse fabrieken hebben in de eerste acht maanden van het jaar 1.613.618 voertuigen geproduceerd. Dit is meer dan concurrenten als het Verenigd Koninkrijk (645.859), Turkije (981.897), Italië (347.062) en Portugal (221.525). Alleen Duitsland heeft een hoger productievolume, met 2.780.500 voertuigen tussen januari en augustus.

Spanje heeft een relatief klein aantal van 16 autofabrieken, maar produceert toch meer auto’s dan veel grotere landen. Dit komt doordat de Spaanse fabrieken zeer efficiënt zijn en vaak gespecialiseerd zijn in de productie van bepaalde modellen of onderdelen.

De Europese Vereniging van Automobielfabrikanten (ACEA) somt de volgende installaties op: Almusafes (Ford), Martorell (Seat, Audi), Zaragoza (Citroën, Opel), Madrid (Citroën), Valladolid (Renault, Nissan, Mercedes), Palencia (Renault), Vigo (Citroen, Peugeot, Opel, Toyota), Vitoria (Mercedes-Benz) en Pamplona (Volkswagen). Deze fabrieken zijn allemaal gericht op de productie van auto’s en, in sommige gevallen, ook op het assembleren en fabriceren van motoren. ACEA houdt ook rekening met de busfabrieken van Tona en Arbúcies (Ayats), Santiago de Compostela (Castrosua), Ormaiztegi (Irizar) en Ourense (UNVI); en de fabrieken voor zware voertuigen van Madrid (IVECO) en Lazkao (Irizar).

Op Europees niveau hebben Duitsland (54), het Verenigd Koninkrijk (36), Rusland (32), Frankrijk (31), Italië (23) en Polen (19) meer fabrieken dan Spanje dat op gelijke hoogte staat met Turkije (16). Desondanks produceren alle landen behalve Duitsland minder voertuigen dan Spanje. Zo produceerde Spanje in 2022 in totaal 2.205.000 voertuigen, bijna twee keer zoveel als Frankrijk, met 1.447.000 eenheden en twee keer zoveel fabrieken, en bijna drie keer zoveel als Italië, met 782.000 auto’s en zes fabrieken meer.