laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Wilde zwijnen op het Balkon van Europa in Nerja

vrijdag 17 januari 2020

Voorbeeldfoto / Pixabay
Voorbeeldfoto / Pixabay
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

MÁLAGA – Het is droog in de bergen en er is watergebrek waardoor er ook minder voedsel is en de in de natuur levende wilde zwijnen op zoek gaan naar voedsel. Daarbij komen ze vaak in de bebouwde kom van dorpen en steden en dit keer ook op het toeristische uitzichtpunt Balcón de Europa in Nerja aan de Costa del Sol.

Het komt wel vaker voor dat de ‘jabalíes’ rondlopen op de straten van gemeenten als Mijas en Frigiliana maar op het Balkon van Europa zijn ze nog nooit gezien. 

De wilde zwijnen zijn in Nerja niet alleen gezien op het Balcón de Europa uitzichtpunt maar ook op enkele straten in het dorp waar vier exemplaren op zoek waren naar voedsel.

Enkele jaren geleden raakte een bewoner van het witte bergdorpje Frigiliana gewond toen hij werd aangevallen door een wild zwijn (die zichzelf waarschijnlijk verdedigde of bang was). 

De aanwezigheid van wilde zwijnen in de straten van de gemeente Mijas heeft zelfs gezorgd voor vragen over maatregelen in het Andalusische Parlement.