laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Duitse firma Henkell koopt meerderheid van Catalaanse cava producent Freixenet

woensdag 11 december 2019

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

BARCELONA – De Catalaanse producent van Cava Freixenet heeft deze vrijdag een akkoord getekend met de Duitse firma Henkell waarbij deze laatste 50,7% van het Catalaanse bedrijf zal overnemen. Henkell is onder andere bekend van het bekende merk Dr. Oetker en heeft 220 miljoen euro neergelegd voor het meerderheidsbelang in de Catalaanse cava-producent.

Vanaf nu zal Henkell 50,7% in bezit hebben, een deel wat overgenomen wordt van de familie Hevia-Ferrer die 29% verkoopt, de broers Eudald en Pere Bonet die 14,5% en Pilar Bonet een 7,2% verkopen. De honorair president van Freixenet José Ferrer zal nog steeds 42% in handen hebben en ook Josep Lluis Bonet heeft besloten voorlopig zijn aandeel niet te verkopen.

Ten tijde van de Catalaanse afscheidingscrisis besloot Freixenet uiteindelijk in Catalonië te blijven en niet de sociale zetel naar een andere plaats te verhuizen. Freixenet is wereldwijd de leider in cava verkoop en werd gedurende lange tijd gezien als een aanhanger van het Catalaanse separatisme, iets wat de familie Bonet echter altijd ontkend heeft. Dat gerucht heeft echter wel veel invloed gehad op de verkopen van cava binnen Spanje waar gesproken werd over een boycot van Catalaanse producten.

Foto: ABC.es