laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spaanse minister van Defensie waarschuwt voor reële dreiging van oorlog

zondag 17 maart 2024

YouTube / screenshot
YouTube / screenshot
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

In deze onzekere en gespannen tijden, klinkt een dringende waarschuwing van de Spaanse minister van Defensie, Margarita Robles. Zij benadrukt dat de dreiging van een oorlog met Rusland een reële en gevaarlijke realiteit is, waarbij zelfs Spaanse steden binnen het bereik van Russische raketten liggen. Het probleem is dat de meeste Spanjaarden zich dat niet bewust zijn.

Robles heeft de Spaanse samenleving gewaarschuwd voor het enorme gevaar van de huidige situatie. In een interview met de krant La Vanguardia benadrukte ze dat de dreiging van Poetin niet alleen voor buurlanden geldt, maar voor de hele internationale gemeenschap. “Vandaag kan een ballistische raket zonder problemen van Rusland naar Nederland komen”, verklaarde ze.

De minister wees op de recente uitspraken van Poetin, waarin hij de mogelijkheid van nucleaire agressie aanhaalde. Europa moet zich bewust zijn van het feit dat het gevaar dichtbij is; het is geen louter hypothese, maar een realiteit”, waarschuwde Robles. De landen die grenzen aan Rusland ervaren deze dreiging al heel goed, maar in het zuiden van Europa lijken we minder bewust van het gevaar.

Robles sprak zich uit tegen het plan van Frankrijk om troepen naar Oekraïne te sturen. “De meeste NAVO-landen, inclusief Spanje, zijn tegen het sturen van troepen naar Oekraïne, omdat dit een escalatie zou betekenen. En op dit moment moet escalatie koste wat kost worden voorkomen”, verklaarde ze.

Hoewel Spanje niet van plan is troepen naar Oekraïne te sturen, onderstreepte Robles dat het land volledig achter Oekraïne staat. “We geven misschien niet zoveel publiciteit aan onze steun als andere landen, maar we steunen Oekraïne onvoorwaardelijk”, voegde ze eraan toe.

Toen Robles werd gevraagd naar de oproep van enkele EU-leiders voor een eigen nucleaire arsenaal voor de EU, benadrukte ze dat de dreiging van Rusland totaal en absoluut is. Europa moet zich realiseren dat het gevaar zeer dichtbij is”, zei ze.