laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Wat is er eigenlijk met de HEMA in Spanje gebeurd?

beeld: HEMA / web

Wat is er eigenlijk met de HEMA in Spanje gebeurd?

rubrieken:
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

Bijna tien jaar geleden in 2014 begon HEMA met het Spanje-avontuur en werd de eerste winkel in Madrid geopend, gevolgd door diverse winkels in Barcelona en meer winkels in Madrid. Op het hoogtepunt had HEMA in Spanje negen winkels, maar verder is men niet gekomen. Er was veel hoop en veel Nederlanders in Spanje vroegen zich af wanneer ook bij hen in de buurt een vestiging zou komen, maar dat is nooit doorgegaan.

Op het moment dat de stekker uit de Spaanse winkels van HEMA werd getrokken, waren er vijf winkels in Madrid en vier winkels in Barcelona. HEMA meldde elk jaar dat er toekomstplannen waren voor meer winkels, maar een reorganisatie in het bedrijf zorgde ervoor dat deze plannen voor Spanje niet doorgingen.

HEMA kreeg in 2021 als nieuwe eigenaren de familie Van Eerd van JUMBO en een investeringsfonds en meteen werd aangekondigd dat de HEMA-winkels in Spanje in 2022 gesloten zouden worden. Als reden werd gegeven dat de winkelketen geen leidende marktpositie heeft kunnen opbouwen, iets wat natuurlijk lastig is als je alleen de aandacht vestigt op Madrid en Barcelona. 

Op 18 en 19 juni 2022 werden in Madrid en Barcelona de laatste twee winkels gesloten. Wat acht jaar eerder als een nieuw avontuur begon, eindigde triest. ¡HEMA España ya no existe!