IKEA wil in Spanje de prijzen blijven verlagen. Ook al is de omzet en winst iets gedaald, wil het bedrijf wonen betaalbaar houden. Door inflatie hebben veel gezinnen het moeilijk, en daar wil IKEA iets aan doen in Spanje.
De afgelopen twee jaar investeerde IKEA 103 miljoen euro in prijsverlagingen op de Spaanse markt. Hoewel er nog geen cijfers zijn voor dit jaar, blijft prijsverlaging een belangrijk speerpunt. IKEA wil klanten helpen hun huis in te richten zonder dat dit een te grote aanslag is op hun portemonnee.
De focus op lage prijzen heeft invloed gehad op de resultaten. De omzet daalde naar 1,93 miljard euro en de nettowinst tot 134 miljoen euro. Toch zijn er ook positieve signalen. Het aantal verkochte producten steeg en winkelbezoeken stegen naar 48 miljoen. Online trok IKEA 228 miljoen bezoekers, met een online omzet van bijna 483 miljoen euro.
Duurzaamheid blijft een prioriteit. IKEA verkocht 2,2 miljoen tweedehands producten via haar Circulaire Markt en het terugkoopprogramma groeide met 180 procent. Sinds 2016 kregen ruim 13,7 miljoen meubels een tweede leven.
Ook op personeelsvlak zet IKEA stappen. De 9600 werknemers in Spanje kregen gemiddeld bijna7 procent loonsverhoging, meer dan het sectorgemiddelde. Er is bijna volledige gelijkheid op de werkvloer en een loonkloof van slechts 1 procent.
Met deze mix van lagere prijzen, duurzaamheid en aandacht voor personeel wil IKEA zich nog sterker positioneren als sociaal verantwoord bedrijf in Spanje.