laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Appartementen mogen in Madrid 90 dagen per jaar zonder vergunning aan toeristen verhuurd worden

dinsdag 10 december 2019

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

MADRID – De gemeente Madrid heeft een motie aangenomen waarmee zij net zoals andere steden de strijd aangaan met de verhuurders van appartementen aan toeristen. Als het aan de gemeente ligt dan zal het in de toekomst mogelijk zijn om zonder vergunning of toestemming van de gemeente gedurende minder dan 90 dagen per jaar een appartement aan toeristen te verhuren. Is die verhuurperiode langer of meer dan 3 maanden per jaar dan dient de eigenaar een speciale licentie aan te vragen.

De verhuur van appartementen in steden is sinds de opkomst van platforms als Airbnb en HomeAway steeds populairder geworden bij zowel de vakantiegangers alsook de verhuurders van deze appartementen. Hierdoor zijn met name in de centra van steden problemen ontstaan omdat er soms meer toeristen appartementen met al de bijkomende problemen zijn dan gewone appartementen waar mensen wonen.

In Madrid is het probleem nog niet zo groot als in Barcelona maar de gemeente van de hoofdstad van Spanje wil dat ook graag voorkomen door maatregelen te treffen. Ten eerste wil de gemeente precies weten welke appartementen aan toeristen verhuurd worden om zo een goed overzicht te hebben van de hoeveelheden waarna men met de regels zal beginnen.

Eigenaren van appartementen die deze minder dan 90 dagen per jaar aan toeristen verhuren hoeven geen speciale licentie aan te vragen maar die verhuurders die hun appartementen vanaf 90 dagen per jaar aanbieden aan toeristen dienen wel speciale vergunningen van de Agencia de Actividades te hebben. De voorspelling van de gemeente is dat vanaf 1 januari er al zo’n 1.000 licenties gegeven zullen worden.

Met deze nieuwe regels wil de gemeente Madrid dezelfde lijn volgen van andere grote Europese steden waar soortgelijke regels voor toeristen verhuur succesvol zijn ingevoerd. Volgens de burgemeester Manuela Carmena moet er een gezonde balans gevonden worden tussen samenleving en het toerisme in de stad. Het toerisme is een belangrijke bron van inkomsten voor veel families in de stad maar dat wil niet zeggen dat zomaar alles toegestaan is.

Foto: ElDiario.es