laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Meer dan 5.000 dode vissen in Ebro-rivier nabij kerncentrale in Tarragona

beeld: Voorbeeldfoto / Canva

Meer dan 5.000 dode vissen in Ebro-rivier nabij kerncentrale in Tarragona

rubrieken: ,
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

TARRAGONA – In het stuwmeer van Flix wat een onderdeel is van de Ebro-rivier in het zuiden van de provincie Tarragona, is een onderzoek gaande naar de vondst van meer dan 5.000 dode vissen. Weliswaar ligt er in de buurt in Ansó een kerncentrale, de vissen werden voordat de rivier deze ‘central nuclear’ bereikt gevonden bij het dorp Flix.

De Catalaanse Agents Rurals zijn een onderzoek gestart naar de doodsoorzaak van meer dan 5.000 vissen in de Ebro-rivier in het zuiden van de provincie Tarragona. Een van de mogelijke doodsoorzaken is het gebrek aan zuurstof in het water nadat er tests aan de poorten van het Riba-roja-reservoir zijn uitgevoerd.

In een eerste autopsie van diverse vissen is geen mogelijke doodsoorzaak gevonden maar men wacht nog op de resultaten van een tweede uitgebreide onderzoek. Volgens de natuur agenten is de impact op de natuur en het milieu enorm groot, evenals de economische impact wat betreft de visserij.

Het Catalaanse Water Agentschap (ACA) brengt het aantal dode vissen terug tot een paar honderd, maar de Agents Rurals sluiten meer dan vijfduizend dode vissen niet uit. De inspecties en verzameling van watermonsters zijn gezamenlijk uitgevoerd en de resultaten van sommige analyses worden nog afgewacht. De hypothese is echter dat het om een natuurlijk fenomeen gaat en dat het gebrek aan zuurstof in het water de mogelijke doodsoorzaak is. Ook kan een ‘explosie’ van micro-organismen, bacteriën, microalgen en protozoa in het algemeen vanwege het warme weer een van de doodsoorzaken zijn.

Deze grote vissterfte vond al een week geleden plaats en wordt als willekeurig en massaal omschreven. Daarbij zijn niet alleen kleine vissen zoals karpers, zwarte baars en snoekbaars gestorven maar ook grote meervallen, die wel eens als rivier-monsters omschreven worden omdat deze tot wel drie meter lang kunnen zijn.