In de provincie Málaga is een noodsituatie uitgeroepen vanwege een enorme toename van wilde konijnen. De dieren veroorzaken flinke schade aan landbouwgewassen. De regionale overheid van Andalusië grijpt nu in om de situatie onder controle te krijgen in met name Antequera en Campillos.
Hoewel konijnen belangrijk zijn voor het ecosysteem, vormen ze op dit moment een bedreiging voor boeren. Daarom mogen jagers vanaf 18 juni ingrijpen in bepaalde gebieden met een goedgekeurd jachtplan.
Er komen verschillende manieren om de konijnen te bestrijden. In sommige zones mogen ze alleen gevangen worden met netten en hurons (fretten). In andere gebieden mag ook met vuurwapens worden gejaagd, maar dat mag alleen op donderdag, zaterdag en zondag tussen november en februari.
Daarnaast mag er dagelijks gebruik worden gemaakt van valkenjacht. Ook het doden van vossen is in sommige gevallen toegestaan, om het evenwicht tussen diersoorten te behouden.
De gevangen konijnen mogen door jagers worden gebruikt, verplaatst of in andere gebieden worden losgelaten als dat is toegestaan. De regels gelden tot het einde van het jachtseizoen in februari 2026, maar kunnen eerder stoppen als de situatie verbetert.
Deze maatregel is niet de enige in Málaga: eerder werd al ingegrepen bij een toename van wilde zwijnen en een schurftuitbraak bij berggeiten.