laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Middelste deel van Can Comas‑strand aan de Costa Brava gesloten vanwege de natuur

vrijdag 20 juni 2025

Govern.cat / web
Govern.cat / web

Het natuurpark Aiguamolls de l’Empordà heeft besloten het middelste deel van het Can Comas‑strand tussen Sant Pere Pescador en Empuriabrava het hele jaar te sluiten. Deze strook van 2,1 kilometer is belangrijk voor broedvogels zoals de dwergplevier. Het noorden en zuiden van het strand blijven gewoon open voor bezoekers.

Tot nu toe was dit deel van het strand alleen tussen april en juni afgesloten. Vanaf nu blijft het elk jaar het hele jaar dicht om de kwetsbare duinen en kustnatuur beter te beschermen. Bezoekers kunnen nog wel naar het zuiden bij de Fluvià en naar het noorden bij de Muga en de campings.

De wandelroute, die over het strand liep, blijft bestaan, maar is voortaan alleen toegankelijk via gidsen tijdens georganiseerde, gratis excursies. Zo kunnen vogelliefhebbers de natuur in kleine groepen én op verantwoorde wijze ervaren.

Deze maatregel is genomen in samenwerking met de gemeente Castelló d’Empúries en sluit aan bij vergelijkbare beschermingsprojecten bij Delta del Ebre en Delta del Llobregat.

Het Can Comas ‑strand is daarmee ‘s zomers de eerste echt ongerepte kuststrook van de Costa Brava, waar menselijke invloed minimaal is om de biodiversiteit te laten herstellen/in stand te houden.