laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Man aangehouden die 80 illegale muurschilderingen maakte in het bergdorp Benasque

donderdag 21 april 2022

Radio Huesca
Radio Huesca
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

HUESCA – Vandalisme hoeft niet altijd hersenloos te zijn. Of anders gezegd: is graffiti misschien niet altijd vandalisme maar ook kunst? In elk geval zijn de slachtoffers vaak niet zo mild. In Benasque, in de Pyreneeën van de provincie Huesca, was al een tijdje een persoon aan het werk die her en der literaire quotes neerkrabbelde. Naar schatting heeft hij zo een 9.000 euro aan schade berokkend.

Het hield de inwoners van Benasque in de provincie Huesca al een tijdje uit hun slaap. Sinds begin maart verschenen overal citaten van de Amerikaanse schrijvers Ernest Hemingway en Charles Bukowski. Een anonieme graffitikunstenaar liet ze achter op verkeerslichten, afvalcontainers, stenen gevels, muren en andere openbare gelegenheden. In totaal werd geschat dat er zo al voor 9.000 euro schade veroorzaakt was.

Tot de Guardia Civil een man van 21 jaar aanhield. De jongeman wordt ervan verdacht in Benasque op maar liefst 43 plaatsen in totaal 80 muurschilderingen te hebben aangebracht. Zijn werkwijze was altijd dezelfde. De citaten werden aangebracht met behulp van zwarte verf, en zijn telkens voorzien van een kenmerkende handtekening, een tag zoals dat heet in het jargon.

De man blijkt een tijdelijke inwoner van Benasque te zijn. Hij verblijft er omwille van een baan in een toeristische zaak. De schade zou nog kunnen oplopen nadat de buurtbewoners elk afzonderlijk een kostenraming hebben opgesteld. De burgemeester van Benasque, José Ignacio Abadías, is tevreden over het werk van de Guardia Civil. Eerder waren wel al eens muurschilderingen verschenen in Benasque, maar volgens de burgemeester ‘lijkt het of de auteur van deze reeks gewoon boos is op de wereld’.