laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Duitser riskeert 30 jaar cel voor moord op vrouw in Girona om kampeerauto te stelen

maandag 21 april 2025

via canva.com
via canva.com

Begin april is in de rechtbank van Girona het proces gestart tegen de 59-jarige Duitser die wordt beschuldigd van de moord op een vrouw in Empuriabrava aan de Costa Brava in september 2022. De man zou haar hebben doodgeschoten om haar kampeerauto te stelen. De openbare aanklager eist een gevangenisstraf van 30 jaar.

Volgens het aanklachtendossier fietste de beschuldigde op 23 september 2022 langs de woning van een Duits echtpaar en hun dochter, die net waren aangekomen voor een vakantie. Bij het zien van de geparkeerde kampeerauto besloot hij de woning binnen te dringen. Hij schakelde het alarmsysteem uit door de bewegingssensor af te plakken en begaf zich naar de eerste verdieping, gewapend met een pistool dat hij van zijn broer had gestolen.

Daar trof hij de 59-jarige bewoonster aan, die lag te slapen. De aanklacht stelt dat hij met voorbedachte rade handelde: hij drukte een kussen op haar hoofd en schoot haar van dichtbij in het hoofd, wat haar onmiddellijke dood tot gevolg had. Vervolgens nam hij de sleutels van de kampeerauto en vluchtte richting Frankrijk.

De echtgenoot van het slachtoffer ontdekte het lichaam en waarschuwde de hulpdiensten. Hij nam ook contact op met hun zoon in Duitsland, die onlangs een GPS-tracker in de kampeerauto had geïnstalleerd. Dankzij deze tracker kon de politie de verdachte lokaliseren in Portbou, vlak bij de Franse grens.

Bij zijn arrestatie trof de politie een Colt 45 pistool aan met vijf kogels in het magazijn, evenals twee extra magazijnen in zijn jas. De Duitse man beschikte niet over de vereiste vergunningen voor het bezit van vuurwapens.

De openbare aanklager beschuldigt hem van moord met voorbedachte rade, gewelddadige diefstal in een bewoond huis en illegaal wapenbezit. De aanklager eist een gevangenisstraf van 30 jaar. De particuliere aanklager, die de familie van het slachtoffer vertegenwoordigt, vraagt om een straf van 33 jaar en een schadevergoeding van 90.000 euro voor de echtgenoot en 180.000 euro voor elk van de twee kinderen van het slachtoffer.

Volgens de verdediging heeft de Duitser psychische problemen. Hij zou de moord hebben gepleegd omdat hij stemmen hoorde en dacht dat hij in een film zat. Een volksjury moet nu beslissen over zijn schuld.