laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Catalonië plaatst zes nieuwe flitskarren op gevaarlijke wegen

dinsdag 20 mei 2025

infotransit / web
infotransit / web

De Catalaanse verkeersdienst Servei Català de Trànsit heeft aangekondigd dat er zes nieuwe flitskarren worden ingezet op wegen met een hoog risico op verkeersongevallen. Deze mobiele snelheidsmeters worden strategisch geplaatst om bestuurders te controleren en het aantal ongevallen terug te dringen.

De flitskarren zijn compacte, onbemande installaties die lijken op eenvoudige aanhangwagens. Ze kunnen eenvoudig worden verplaatst en worden vaak neergezet op moeilijk zichtbare plekken, zoals onder viaducten of achter vangrails. Door hun onopvallende uiterlijk hebben ze een verrassingseffect op bestuurders.

De zes nieuwe exemplaren vormen een uitbreiding op de vier bestaande flitskarren in Catalonië, waarmee het totaal op tien komt. De karren worden flexibel ingezet op verschillende tijdstippen en locaties, vooral op wegen waar veel te hard wordt gereden of waar eerder ernstige ongevallen zijn gebeurd.

De exacte locaties van de flitskarren zijn niet bekendgemaakt. De verkeersdienst wil zo voorkomen dat weggebruikers zich alleen aan de snelheid houden wanneer ze een controle verwachten. Toch zijn er al twee van deze nieuwe karren gesignaleerd door de redactie van SpanjeVandaag: één op de AP-7 snelweg bij Tarragona richting het zuiden, en een andere op de A-27 van Tarragona richting Montblanc.

In 2023 kwamen er in Catalonië 131 mensen om het leven in het verkeer, een verontrustend cijfer dat aantoont hoe urgent maatregelen zijn. Vooral op secundaire wegen is het risico op zware ongevallen groot. Snelheidsovertredingen behoren tot de belangrijkste oorzaken van deze incidenten. Met de inzet van flitskarren wil de verkeersdienst het rijgedrag beïnvloeden, de pakkans vergroten en zo het aantal verkeersslachtoffers terugdringen.

De karren zijn voorzien van geavanceerde technologie die meerdere rijstroken tegelijk kan controleren. Ze registreren automatisch kentekens en versturen de gegevens direct naar het controlecentrum, waar overtredingen worden verwerkt en boetes worden opgelegd.