laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Twee individuen verbergen drugs in wagen activist en lichten politie in Cádiz in

dinsdag 22 oktober 2024

via canva.com
via canva.com
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

Twee individuen kregen van de rechter één jaar celstraf voor hun poging om de bekende milieuactivist Juan Clavero in gerechtelijke problemen te brengen. Ze verborgen 47 gram cocaïne in zijn wagen in de hoop dat de politie hem daarvoor verantwoordelijk zou houden.

Juan Clavero is een bekend figuur in Spanje. Als activist was hij de laatste tijd erg betrokken bij de verdediging van de publieke wegen van de Sierra de Grazalema in Cádiz. Een aantal privé-eigenaars wilden die wegen privatiseren en de publieke doorgang verbieden. Clavero is zelf ook ex-directeur van het nationale park van de Sierra de Grazalema en dus erg betrokken in de zaak.

José Miguel Herrera, eigenaar van de finca Breña del Agua (waar één van die publieke wegen doorheen loopt) en zijn kompaan Manuel Alcaide wilden de activist een stokje tussen de wielen steken. Alcaide vermomde zich tijdens een demonstratie als activist en verborg zo 47 gram cocaïne in de wagen van Clavero. De cocaïne zat verstopt achter een passagierszetel en werd na een tip door de Guardia Civil gevonden.

Aangezien de celstraf korter dan 2,5 jaar is, hoeft die waarschijnlijk niet worden uitgezeten. Wel werd de beklaagden een boete van 2700 euro opgelegd en een gemeenschappelijke schadevergoeding van 20.000 euro voor Clavero. Die bracht één nacht in de cel door en werd er tien dagen lang in de media van verdacht een drugshandelaar te zijn.

Natuurorganisatie Ecologistas en Acción zegt dat de straf niet in overeenkomst is met de ernst van de feiten. Of Clavero en zijn entourage in hoger beroep gaan, is voorlopig nog niet duidelijk.