laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Maximaal 24 uur bij het strand staan met een camper of kampeerauto in Denia

vrijdag 25 februari 2022

123rf
123rf
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

ALICANTE – In november 2021 beëindigde de gemeente Denia aan de Costa Blanca het verbod voor kampeerauto- en campertoeristen om bij de stranden te parkeren. De reden daarvoor was om het de kampeerautogangers makkelijker te maken om Denia te bezoeken maar deze versoepeling heeft nu alweer voor problemen gezorgd en dus worden er opnieuw maatregelen genomen.

Omdat er regelmatig op sommige plaatsen aan de stranden van Denia, zoals Punta del Raset, meer dan 40 kampeerauto’s en campers voor meerdere dagen geparkeerd staan, heeft de gemeente nieuwe maatregelen aangekondigd om het campertoerisme te controleren.

Vanaf nu mogen kampeerauto’s en campers nog maximaal 24 uur geparkeerd staan nabij de stranden en 48 uur op andere wegen en parkeerplaatsen binnen de gemeentegrenzen van Denia. En dat geldt voor een periode van zeven dagen, dat wil zeggen als je op maandag 24 uur hebt geparkeerd bij een strand dan moet je 7 dagen wachten voordat je opnieuw op dezelfde plaats mag parkeren.

In alle gevallen gaat het om parkeren (aparcar) en niet kamperen (acampar) want parkeren mag doorgaans wel maar kamperen mag nooit op de meeste plaatsen in Spanje. Naast dat er informatieborden komen met de regels zal ook de politie strenger gaan controleren en kunnen kampeerautotoeristen weggestuurd of beboet worden.

Ondertussen wordt er door de gemeente gewerkt aan meer openbare camperparkeerplaatsen waar men gebruik kan maken van de watervoorzieningen en het grijze water geloosd kan worden. De gemeente Denia heeft niets tegen de kampeerautotoeristen maar men moet zich wel aan de regels houden en zo min mogelijk overlast veroorzaken.