Catalonië krijgt dit weekend te maken met de eerste echte hittegolf van de zomer. In delen van de regio kunnen de temperaturen oplopen tot wel 41 graden, zo meldt de Spaanse weerdienst Aemet. Vooral in de binnenlanden, zoals rond de stad Lleida, wordt het extreem heet.
Vanaf donderdag loopt de temperatuur al flink op. In Lleida wordt dan 36 graden verwacht, in Girona 33, in Tarragona 30 en in Barcelona 28 graden. Maar dat is nog maar het begin. Zaterdag en zondag worden de heetste dagen, met temperaturen tot 41 graden in het binnenland van Catalonië.
In steden zoals Barcelona en langs de kustgebieden van de Costa Brava en Costa Dorada blijft het relatief koeler. Maar verblijf je in het binnenland, verder weg van zee, dan kun je de komende dagen juist extreme hitte verwachten. Vakantiegangers en inwoners daar doen er goed aan om voorzorgsmaatregelen te nemen.
Niet alleen overdag wordt het warm, ook de nachten blijven benauwd. Op sommige plekken koelt het ’s nachts niet verder af dan 25 graden. Vooral aan de Middellandse Zeekust, zoals de bekende kustplaatsen aan de Costa Brava en Costa Dorada blijven de nachten tropisch warm.
De hittegolf houdt waarschijnlijk aan tot begin juli. Vanaf woensdag 2 juli wordt in het noorden van Spanje enige verkoeling verwacht, terwijl het zuiden langer last kan blijven houden van de extreme hitte. In Catalonië dalen de temperaturen mogelijk iets, maar het blijft nog steeds warm, wat gebruikelijk is voor deze tijd van het jaar.
De Spaanse weerdienst heeft voor meerdere regio’s een hittewaarschuwing afgegeven. In het bijzonder in het zuiden van Spanje, zoals in Murcia en Andalusië, maar ook in het binnenland, zoals Madrid, Castilla-La Mancha en Castilië en León, worden extreem hoge temperaturen verwacht. De autoriteiten raden aan om voldoende water te drinken, directe zon te vermijden en extra aandacht te besteden aan ouderen, jonge kinderen en mensen met gezondheidsproblemen.