laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Tot 53 jaar celstraf voor verdachten aanslagen Barcelona en Cambrils in 2017

zaterdag 1 april 2023

Europa Press
Europa Press
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

BARCELONA – De drie nog levende verdachten van de terroristische aanslagen in augustus 2017 op de Ramblas van Barcelona en in de kustplaats Cambrils aan de Costa Dorada zijn donderdag tot 53 jaar celstraf veroordeeld. De verdachten zijn echter niet veroordeeld voor de 16 doden maar wel voor het deelnemen aan een terroristische organisatie en andere misdrijven.

De Audiencia Nacional heeft de drie verdachten van de terroristische aanslagen op 17 augustus 2017 in Barcelona en Cambrils veroordeelt voor lange celstraffen. Het gaat om de enige drie terroristen die nog levend zijn want alle anderen werden of gedood door de politie of overleden bij een explosie in een woning waar bommen werden bereid.

Mohamed Houli Chemlal heeft 53 jaar en zes maanden celstraf gekregen, Driss Oukabir heeft 46 jaar en 6 maanden celstraf gekregen en Said ben Iazza kreeg 8 jaar celstraf vanwege zijn samenwerking met een terroristische organisatie.

Verder zullen de drie nog levende verdachten 376.4526,41 euro schadevergoeding aan 31 slachtoffers moeten betalen waaronder 13 Catalaanse politieagenten.

Aanslag

Rond 16.50 uur op 17 augustus 2017 reed een witte gehuurde bestelwagen voetgangers op de Ramblas in Barcelona omver. De bestelwagen reed vanaf de Plaça de Catalunya ongeveer 600 meter zigzaggend over het voetgangersgebied van de Ramblas. Het was de dodelijkste aanslag in Spanje sinds de aanslagen in Madrid van 11 maart 2004.

Er werden drie verdachten gearresteerd. De Islamitische Staat (IS) eiste de aanslag op. Onder de doden bevonden zich drie Duitsers, een Belg, twee Spanjaarden en een Italiaan.

De vermoedelijke bestuurder van de bestelwagen werd op 21 augustus in Subirats, op 50 kilometer van Barcelona, doodgeschoten.

Zo’n 6 uur later (rond 01.30 uur) werd in de kustplaats Cambrils aan de Costa Dorada een aanslag grotendeels verijdeld toen vijf terroristen met valse bomgordels werden neergeschoten. 

Zij wilden net als in Barcelona inrijden op wandelende mensen. Zij werden uitgeschakeld voordat zij meerdere slachtoffers konden maken. Eén burgerslachtoffer overleed, en ook de terroristen kwamen om het leven.