laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Basejumper komt om het leven na 500 meter val in de Pyreneeën

beeld: 123rf

Basejumper komt om het leven na 500 meter val in de Pyreneeën

rubrieken:
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

HUESCA – Zaterdag vond een tragisch ongeval plaats bij de Peña de Sin in de Pyreneeën. Een basejumper kwam er ten val na een sprong van 500 meter hoogte. Het is al het derde slachtoffer in de afgelopen vijf jaar in de gemeente die op die manier aan zijn einde komt.

Basejumpen staat officieel bekend als de gevaarlijkste sport ter wereld. Ondanks dat de beoefenaars elke sprong nauwkeurig voorbereiden, is het risico reëel en loopt een ongeluk bijna altijd fataal af. BASE staat voor Building, Antenna, Span en Earth (gebouw, antenne, brug en klif), de objecten waarvan het vaakst gesprongen wordt. Men valt dus niet uit een vliegtuig maar vanaf een hoog object. Dat betekent dat er geen reserveparachute is, en de springer ook tegen het object zelf kan botsen.

De Peña de Sin die zo geliefd is bij die basejumpers is een kalkhoudende rots van 300 meter hoog, die ook voor klimmers een belangrijke trekpleister vormt. De rots ligt op de weg die van het dorp Ainsa tot bij Bielsa loopt, ter hoogte van de afslag naar Plan. Bovenaan de rots is een voederplek voor gieren, en de parachutespringers wagen zich daar aan hun stunt om in een veld naast de brug van de Cinquenta of in Serveto te landen.

Het ongeluk vond deze keer rond 9 uur ’s ochtends plaats. In 2018 kwam er al eens een agent van de Guardia Civil om het leven op dezelfde plek. Die had zich al zo een 600 keer aan een gelijkaardige stunt gewaagd, tot die ene sprong hem fataal werd. Gisteren leefde het slachtoffer nog meteen nadat hij ten val kwam, maar hij bezweek jammer genoeg snel daarna aan zijn verwondingen.