laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Bloemenzee voor slachtoffers terroristische aanslag op de Ramblas weggehaald

donderdag 30 maart 2023

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.

BARCELONA – De gemeente Barcelona is deze maandag begonnen met het weghalen van de duizenden bloemen, beertjes, kaarten etc. die mensen hebben achtergelaten op de Ramblas van Barcelona, op de plaatsen waar 14 personen zijn overleden bij de terroristische aanslag op 17 augustus. Alles wat wordt weggehaald zal naar een centrale plaats gebracht worden waar men daarna alles kan bekijken en ook weer bloemen etc. kan achterlaten.

Een van de redenen dat de gemeente alles heeft weggehaald is omdat men weer wil doorgaan met de orde van de dag. Daarnaast was de hoeveelheid bloemen zo groot geworden dat de Ramblas bijna onbegaanbaar was geworden. Tijdens het weghalen van alle spullen die zijn achtergelaten wordt alles genoteerd zodat er niets verloren gaat. Het gaat om tientallen plaatsen in de stad waar de inwoners van Barcelona geïmproviseerde altars hadden gecreëerd

Volgens de verantwoordelijke ambtenaar van het district Ciutat Vella is het weghalen en verplaatsen van de bloemen, beertjes, kaarten, kaarsen, ballonnen et. nodig om de Ramblas weer op 100% te laten meedraaien. Daarnaast zijn er nu zoveel bloemen dat de veiligheid in gevaar komt omdat de Ramblas op sommige stukken onbegaanbaar is geworden.

Het is nog niet helemaal bekend waar alle spullen naartoe worden gebracht, iets wat men hoopt snel bekend te kunnen maken. Wel heeft de gemeente al eerder aangegeven dat er een soort van herdenkingsbeeld of iets soortgelijks aangebracht zal worden op de Ramblas ter nagedachtenis aan de overleden personen.