SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

Ryanair adviseert reizigers om deze kleding niet meer te dragen in het vliegtuig

Door Remco Stoffer | 26 januari 2026 om 15:22 | 2 min. leestijd
Ryanair adviseert reizigers om deze kleding niet meer te dragen in het vliegtuig
© Freepik

Laatst bijgewerkt op 4 mei 2026 om 17:09 door Remco Stoffer

Ryanair heeft weer gezorgd voor wat opschudding op social media! Dit keer gaat het niet om die bagageregels of die prijzen, maar om een gek, maar luchtig kledingadvies aan reizigers. In een korte TikTok-video vraagt de luchtvaartmaatschappij passagiers om vooral niet in jeans te vliegen. Maar waarom geeft deze budgetmaatschappij eigenlijk zo’n raar kledingadvies?

In de video (check het onderaan het artikel) zie je een Ryanair-vliegtuig landen boven superhelderblauw water, en daar komt die bekende afsluitzin van de airline achteraan. Vervolgens verschijnt er een tekst die zegt: we zijn in 2026, laten we alsjeblieft stoppen met rondlopen in jeans. Die boodschap trok meteen bijna 1.500 reacties, en de video is meer dan drie miljoen keer bekeken.

Veel volgers vroegen zich af wat er nou zo mis is met een spijkerbroek. Voor veel mensen zijn jeans juist het standaard kledingstuk als ze gaan reizen. Maar anderen snapten het advies wel en wezen op het gebrek aan comfort, vooral tijdens lange vluchten of als je een tijdje moet zitten.

Ryanair nam het luchtig en gaf een gevatte reactie op een vraag met: wat is er goed aan? Zo ging de discussie weer lekker verder. De reacties liepen uiteen van serieuze meningen tot grappige opmerkingen. Sommigen zeiden dat ze dan maar in sportkleding of zelfs in kostuum zouden gaan vliegen.

Het lijkt erop dat Ryanair met deze video vooral even wat aandacht wil trekken en wat meer interactie wil creëren op social media. Het is geen officiële regel en er is echt geen verbod op jeans aan boord. Het is duidelijk een grapje met een knipoog.

Toch deed het bericht veel reizigers nadenken over wat nu eigenlijk comfy kleding is tijdens het vliegen. Loszittende broeken, leggings of trainingspakken worden steeds meer genoemd als de betere keuze, vooral bij goedkope luchtvaartmaatschappijen waar comfort niet altijd bovenaan staat.

Steeds vaker wordt er ook gewezen op de behoefte aan verboden spullen in bagage, zoals scherpe voorwerpen en vloeistoffen. Reizigers vragen zich af hoe ze comfortabel kunnen reizen zonder de veiligheidsregels te overtreden. Het kiezen van de juiste outfit kan ook een slimme keuze zijn op een druk vliegveld.

Over Remco Stoffer
Ik heb de digitale krant SpanjeVandaag in 2008 opgericht. Ik ben senior digitaal redacteur van SpanjeVandaag en heb een lange staat van dienst en ruime ervaring in het verslaan van de Spaanse actualiteit. Als actualiteitsanalist en expert in de sociale en politieke context van Spanje geef ik leiding aan de dagelijkse nieuwsredactie in het Nederlands van de digitale krant SpanjeVandaag, met een focus op betrouwbare en gecontroleerde berichtgeving. LinkedIn-profiel // Website // Kopje koffie?
0%

Toegankelijkheid