Donker

Zwarte cijfers op de Spaanse wegen met 26 verkeersdoden tijdens Semana Santa

© DGT / web
TERUG

Tijdens de paasvakantie, oftewel Semana Santa, zijn in Spanje dit jaar 26 mensen om het leven gekomen bij verkeersongevallen. Dat blijkt uit cijfers van de Spaanse verkeersdienst DGT die de balans opmaakte van de periode tussen vrijdag 22 maart en maandag 1 april. In totaal werden er in die tijd meer dan 16,7 miljoen verplaatsingen geregistreerd, meer dan vorig jaar.

De toename van het aantal verkeersbewegingen werd onder andere veroorzaakt door het mooie weer in grote delen van het land en het feit dat Pasen dit jaar samenviel met het begin van de lente. Veel Spanjaarden kozen ervoor om met de auto naar vakantiehuizen of toeristische bestemmingen te reizen. Dit leidde tot meer drukte op de wegen en helaas ook tot meer ongevallen.

Van de 26 dodelijke slachtoffers waren er 14 bestuurders van auto’s of motorfietsen (8), terwijl de rest bestond uit fietsers (2), voetgangers (2) en inzittenden van andere voertuigen. Met name op landelijke wegen en secundaire routes vonden veel ongevallen plaats. Deze wegen blijven volgens de DGT het gevaarlijkst, omdat ze minder goed beveiligd zijn en vaak risicovolle situaties opleveren, zoals onoverzichtelijke bochten of gebrek aan vangrails.

De meeste ongevallen gebeurden op zaterdag 30 maart, toen alleen al zes mensen het leven lieten. In sommige gevallen was er sprake van snelheidsovertredingen, afleiding door mobiele telefoons of rijden onder invloed. Ook werd opnieuw het belang onderstreept van het dragen van de veiligheidsgordel, iets wat bij meerdere slachtoffers niet het geval bleek te zijn.

De Spaanse verkeersdienst zal binnenkort een campagne lanceren die zich richt op risicogedrag bij jonge bestuurders, een groep die volgens recente gegevens steeds vaker betrokken raakt bij ernstige ongevallen. Ook worden extra maatregelen overwogen voor de zomerperiode, wanneer opnieuw miljoenen Spanjaarden zich massaal met de auto zullen verplaatsen.

Let op: Dit bericht is ouder dan 6 maanden.
Over Remco Stoffer
In 2008 heb ik SpanjeVandaag opgericht voor Nederlandstaligen die in Spanje wonen, willen emigreren of er regelmatig op vakantie gaan, met als doel hen op een toegankelijke manier op de hoogte te houden van het actuele nieuws uit Spanje. Omdat niet iedereen Spaanse media kan lezen, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws, dat daarna door mij en het team wordt herschreven tot begrijpelijke Nederlandse artikelen. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen ons volgen via onze website, dagelijkse nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s.
Bekijk mijn bijdrages
0%

Toegankelijkheid