Donker

Spaanse regering investeert 200 miljoen euro extra in leger

© ai-beeld / redactie
TERUG

De Spaanse regering heeft opnieuw bijna 200 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de modernisering van de strijdkrachten. Tijdens de ministerraad zijn drie belangrijke contracten goedgekeurd en werd bovendien extra geld gereserveerd voor onderzoek en innovatie in defensie.

Het grootste bedrag, ruim 125 miljoen euro, gaat naar de aankoop van munitie van 5,56 millimeter. Deze patronen, die in verschillende varianten zoals oefen- en traceringskogels bestaan, worden gebruikt door alle krijgsmachtonderdelen. De investering moet zowel het dagelijks gebruik als de strategische voorraad versterken.

Voor de luchtmacht wordt bijna 34 miljoen euro uitgetrokken voor de vervanging van de schietstoelen in de F-18 gevechtsvliegtuigen. Het gaat om het model Mk.14 van de Britse fabrikant Martin-Baker, wereldwijd marktleider op dit gebied. Hiermee wil de regering de veiligheid en betrouwbaarheid van de toestellen verbeteren.

Daarnaast wordt 13,6 miljoen euro geïnvesteerd in de aankoop van 9×19 millimeter munitie. Deze kogels zijn bedoeld voor dagelijks gebruik door militairen, zowel in Spanje als tijdens internationale missies. Ook hier speelt de aanvulling van de strategische reserves een belangrijke rol.

Naast materiële aankopen gaat er extra geld naar innovatie. Voor de periode 2026-2027 is ruim 21 miljoen euro vrijgemaakt voor projecten binnen de ETID 2020-strategie, die gericht is op technologische vooruitgang in de Spaanse defensie-industrie.

Met deze beslissingen benadrukt de regering haar inzet om de strijdkrachten te versterken en te moderniseren, in lijn met de afspraken die Spanje heeft gemaakt met de NAVO en de Verenigde Naties. Het onderstreept de dubbele focus op veiligheid én technologische ontwikkeling.

Over Remco Stoffer
Al meer dan 25 jaar woon en werk ik in Spanje, waardoor ik in de loop der jaren ben uitgegroeid tot een echte expert in alles wat met dit land te maken heeft. Vanuit die diepgewortelde kennis heb ik in 2008 SpanjeVandaag opgericht. Mijn doel is om Nederlandstaligen die hier wonen, willen emigreren of er graag vakantie vieren, op een toegankelijke manier op de hoogte te houden. Omdat de Spaanse media niet voor iedereen even makkelijk te volgen zijn, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws. Samen met mijn team herschrijf ik deze informatie tot begrijpelijke Nederlandse artikelen, zodat je altijd precies weet wat er speelt. Je kunt mijn expertise volgen via onze website, nieuwsbrief, podcasts en video’s.
Bekijk mijn bijdrages
0%

Toegankelijkheid