Recent heeft de gemeente Altea een groot nieuw park geopend: het Bulevar Comunitat Valenciana. Er is meer dan 1,5 miljoen euro uitgegeven om deze boulevard mooier en fijner te maken voor de mensen die er wonen of op bezoek komen.
Het park is ruim 9000 vierkante meter groot. Dat is ongeveer zo groot als een voetbalveld. Er zijn paden voor auto’s, maar ook veel plek voor voetgangers. Je vindt er grasvelden, bomen, bankjes, speeltuinen, een sportplek en plekken waar je rustig kunt zitten of bewegen.
De gemeente wilde graag dat iedereen gebruik kan maken van het park. Daarom is er op verzoek van een bewoner een extra helling gemaakt. Zo kun je nu makkelijk van een hoger naar een lager gedeelte komen, waar onder andere een supermarkt, een sportcentrum en een dierenpark zijn.
Bij het aanleggen van het park zijn alle bestaande bomen behouden. In plaats van bomen te kappen, zijn er duizend nieuwe struiken geplant. Dat betekent dat er ongeveer elke meter een struik staat. Zo is het park groener en beter voor het milieu.
Twee bedrijven hebben samen aan het project gewerkt, terwijl de leiding lag in handen van de ingenieur José Antonio Ribera Paje. Hij zegt dat er goed is nagedacht over alles: er zijn bijvoorbeeld voetafdrukken op het pad geschilderd, zodat kinderen weten waar ze veilig kunnen oversteken. Ook zijn er pergola’s geplaatst waar geen natuurlijke schaduw is, zodat mensen daar kunnen zitten zonder in de felle zon te zijn.
Naast het park zelf zijn er ook andere dingen verbeterd. Zo is er een nieuwe speeltuin gekomen, zijn er voetbalveldjes gemaakt, is een straat opnieuw geasfalteerd en zijn er extra brandkranen geplaatst voor de veiligheid.
Met deze nieuwe bouolevard-park laat Altea zien dat de stad groener en fijner wil worden. Het is een plek waar jong en oud samen kunnen komen en genieten van buiten zijn.