In Santa Fe, een dorp bij Granada, heeft de politie via sociale media gezegd dat mensen voorzichtig moeten zijn met het plaatsen van stoelen en tafels op straat. Het gaat om de bekende Spaanse traditie ’tomar el fresco’, waarbij buren ’s avonds buiten zitten om samen te praten en af te koelen.
Volgens de politie is het belangrijk dat iedereen zich aan de regels houdt. Ze zeggen dat het leuk is om buiten te zitten, maar dat de stoelen en tafels soms op plekken staan waar mensen moeten lopen. Ze vroegen mensen daarom om rekening te houden met anderen en de spullen weg te halen als de politie daarom vraagt.
Veel mensen waren boos over dit bericht. Op sociale media kwamen duizenden reacties. Mensen vinden dat de politie een mooie traditie wil afpakken en dat het geen kwaad kan om gezellig op straat te zitten. Sommigen vonden het ook vreemd dat winkels wel veel ruimte mogen innemen op straat.
De politie legde later uit dat ze de traditie niet willen verbieden. Ze willen alleen dat iedereen veilig over straat kan lopen. Vooral ouderen, mensen in een rolstoel en gezinnen met kinderwagens moeten genoeg ruimte hebben.
In Spanje bepaalt elke gemeente zelf de regels over het gebruik van de openbare weg. Er is geen landelijke wet die zegt of ’tomar el fresco’ wel of niet mag. Daarom verschilt het per dorp of stad wat wel en niet is toegestaan.