SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

AOW in 2026 stijgt ook voor Nederlanders in Spanje naar de volgende bedragen

Door Remco Stoffer | 9 december 2025 om 08:30 | 2 min. leestijd
Bijgewerkt op: 3 mei 2026 om 15:06
AOW in 2026 stijgt ook voor Nederlanders in Spanje naar de volgende bedragen
© Remco Stoffer

Laatst bijgewerkt op 3 mei 2026 om 15:06 door Remco Stoffer

Vanaf 1 januari 2026 veranderen de AOW-bedragen opnieuw. Deze stijging komt door de jaarlijkse koppeling aan het minimumloon. Daardoor krijgen alle AOW’ers automatisch een hoger bedrag, al blijft het verschil beperkt door de sterk gestegen kosten van het dagelijks leven.

Een alleenstaande AOW’er ontvangt vanaf begin 2026 1.638,61 euro bruto per maand. Dit bedrag ligt hoger dan in 2025 en wordt aangevuld met 106,53 euro bruto vakantiegeld per maand. Voor veel mensen levert dat een kleine financiële verbetering op, al blijft het een uitdaging om de stijgende prijzen bij te benen. Daarnaast zijn er zorgen over de impact van de inflatie op de koopkracht van AOW’ers, vooral als de kosten van levensonderhoud blijven stijgen. Het blijft daarom belangrijk om te kijken naar aanvullende financiële ondersteuning voor deze groep. Wanneer start schooljaar 2025/2026?

Gehuwden en samenwonenden krijgen ieder 1.122,30 euro bruto per maand, met daarbij 76,09 euro bruto vakantiegeld per maand. Omdat partners allebei AOW ontvangen, ligt het gezamenlijke bedrag hoger, maar de individuele uitkering is lager dan die van een alleenstaande.

De verhoging volgt rechtstreeks uit de stijging van het minimumloon, dat jaarlijks wordt aangepast. Zodra dit gebeurt, gaan de AOW-bedragen automatisch mee omhoog. Toch merken veel gepensioneerden dat de extra euro’s vaak direct opgaan aan duurdere boodschappen, energie en woonlasten.

Voor mensen met weinig of geen aanvullend pensioen kan de hogere AOW net wat lucht geven. Daarom is het zinvol om te controleren of je recht hebt op toeslagen zoals huurtoeslag of zorgtoeslag, want die kunnen het maandbudget verder aanvullen.

Volgens de overheid moet de koppeling aan het minimumloon ervoor zorgen dat de koopkracht van AOW’ers beter beschermd blijft. Of deze jaarlijkse verhogingen genoeg zijn om de stijgende kosten bij te houden, blijft de vraag.

Blijf SpanjeVandaag volgen! Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp and Facebook. Zo mis je nooit de belangrijkste updates uit jouw favoriete regio in Spanje.

Toegankelijkheid