SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

De magische brievenbussen voor Driekoningen en de Kerstman in Spaanse postkantoren zijn terug

Door Remco Stoffer | 14 december 2025 om 08:00 | 2 min. leestijd
De magische brievenbussen voor Driekoningen en de Kerstman in Spaanse postkantoren zijn terug
© correos / web

Met de feestdagen in zicht heeft Correos, het nationale postbedrijf van Spanje, een bijzonder initiatief geïntroduceerd. In meer dan 550 postkantoren verspreid over het hele land heeft de ‘Afdeling voor Buitengewone Verzendingen’ (Departamento de Envíos Extraordinarios) van Correos speciale magische brievenbussen geplaatst. Kinderen kunnen hier tot 5 januari hun brieven voor Papá Noel en de Drie Koningen inleveren. Het doel is niet alleen om de kerstsfeer te bevorderen, maar ook om het schrijven en creatief denken onder kinderen aan te moedigen.

Het Spaanse kinderfeest dat vergelijkbaar is met Sinterklaas, is het feest van de Reyes Magos, oftewel Driekoningen. Dit betekent echter niet dat er geen kinderen zijn die ook met Kerstmis cadeaus krijgen; Driekoningen blijft echter het traditionele kinderfeest.

Traditiegetrouw schrijven kinderen hun verlanglijstjes voor cadeaus in een brief aan de Reyes Magos. Ze moeten ook vermelden of ze zich dit jaar braaf of stout hebben gedragen en waarom ze recht hebben op geschenken. Het mooiste moment is doorgaans het inleveren van de brief, die gericht is aan een van de Drie Wijzen: Melchior, Caspar of Balthasar.

De magische brievenbussen zijn te vinden in grote steden zoals Madrid, Barcelona, Valencia en Sevilla, maar ook in kleinere dorpen. Zo wil Correos ervoor zorgen dat alle kinderen de gelegenheid krijgen om hun wensen op te sturen. Naast deze brievenbussen biedt het bedrijf in de kantoren en via Correos Market speciale “magische pakketten” aan. Deze pakketten bevatten briefpapier, enveloppen en kerststickers om de brieven een feestelijke uitstraling te geven. Daarnaast zijn er postzegels met afbeeldingen van Papá Noel en de Drie Koningen verkrijgbaar.

Correos heeft al jarenlang ervaring met dit soort initiatieven. Dit jaar markeert het 10-jarig jubileum waarin het bedrijf kinderen ondersteunt bij het verzenden van hun brieven naar de betoverende locaties in Lapland en het Oosten. Dit keer gaat Correos zelfs nog een stap verder: vrijwilligers zullen ziekenhuizen door heel Spanje bezoeken om brieven op te halen van kinderen die tijdens de feestdagen zijn opgenomen. Als extra verrassing krijgen deze kinderen ook een cadeau, zodat niemand vergeten wordt in de kerstvreugde.

Blijf SpanjeVandaag volgen! Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp and Facebook. Zo mis je nooit de belangrijkste updates uit jouw favoriete regio in Spanje.

Toegankelijkheid

Español English Deutsch Français Português Italiano
Hier staan jouw favorieten