Na 50 jaar verloedering wordt het spookhotel in Áñaza op Tenerife eindelijk gesloopt
Na jarenlange verloedering wordt het grote, onafgebouwde hotel aan de kust van Áñaza op Tenerife eindelijk gesloopt. Het betonnen gevaarte, dat al sinds de jaren 70 leegstaat, verdwijnt dankzij een investering van 3 miljoen euro. De gemeente krijgt 500.000 euro van het eilandbestuur en 2,5 miljoen euro van de Canarische overheid.
De voorzitter van de Cabildo van Tenerife noemt het plan een belangrijke stap voor de buurt. Volgens haar is het tijd dat deze plek teruggegeven wordt aan de bewoners. Ze noemde het gebouw een “lelijk ding” dat het uitzicht en de veiligheid van de wijk al jaren verpest.
Het hotel zou oorspronkelijk 741 appartementen en 22 verdiepingen tellen. Maar door juridische problemen werd de bouw in 1975 stilgelegd. Sindsdien staat het onafgebouwde pand te vergaan op een terrein van zo’n 35.000 vierkante meter.
Als de onteigening rond is, begint later dit jaar de aanbesteding voor de sloop. De werkzaamheden duren ongeveer drie jaar. Eind 2027 of begin 2028 moet het nieuwe kustgebied klaar zijn.
Er komt niet alleen een sloop, maar ook een opknapbeurt van het hele gebied. De plannen zijn gericht op natuur, ontspanning en veiligheid. Er komen wandelpaden, groenzones, ontmoetingsplekken en een zeeplatform genaamd “La Mareta” met veilige zwemzones.
Blijf SpanjeVandaag volgen! Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp and Facebook. Zo mis je nooit de belangrijkste updates uit jouw favoriete regio in Spanje.