laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Nieuw treinstation in Salou‑Port Aventura net op tijd klaar voor de zomer

vrijdag 20 juni 2025

gemeente Salou / web
gemeente Salou / web

Op woensdag 19 juni 2025 heeft spoorbeheerder Adif een gloednieuw station geopend in Salou‑Port Aventura aan de Costa Dorada. Het nieuwe gebouw is ruim 1 200 vierkante meter groot en vervangt het oude station. De bouw kostte 15,7 miljoen euro en werd betaald met Europese steun.

Het station is vooral bedoeld voor de vele toeristen die in de zomer de Costa Dorada bezoeken. Het gebouw is modern, rolstoeltoegankelijk en energiezuinig. Volgens Adif is het ook voorbereid op de toekomst en kan het later nog worden uitgebreid met extra sporen.

Er zijn twee sporen met elk een perron van 240 meter lang. Via een brede oversteek loop je naar het stationsgebouw, dat drie delen heeft: een centrale hal, een openbare ruimte met café en balie, en een personeelsgedeelte met toiletten.

Ook aan bereikbaarheid is gedacht. Er zijn hellingen voor rolstoelen, duidelijke routes en een plattegrond die past in de plannen van de gemeente Salou. Voor fietsen en scooters zijn er aparte stallingen en er is parkeerruimte voor 210 auto’s, waaronder plekken voor mensen met een beperking en laadpunten voor elektrische auto’s.

Het nieuwe treinstation wordt bediend door de R17 -lijn van Rodalies van Catalonië, met rechtstreekse regionale treinen naar Tarragona en Barcelona. Naar Tarragona rijdt de R17 zo’n 4 keer per dag en je bent er in ongeveer 13 minuten, met kaartjes vanaf circa 3 euro. Naar Barcelona kun je met één overstap in Tarragona of direct met versterkte zomerdiensten; de reistijd ligt tussen 1 uur 30 en 1 uur 50 en in hoogseizoen rijdt er zelfs dagelijks een directe trein ’s ochtends en één retour ’s avonds. (zie treintijden onderaan dit artikel)

Tot 2020 had Salou nog een treinstation in het centrum van de stad. Dat werd gesloten toen het regionale treinverkeer rond Tarragona werd heringericht. De spoorlijn R16, die Salou toen nog met Tarragona en Barcelona in het noorden en met Cambrils en Tortosa in het zuiden verbond, verdween uit het centrum.

Het treinverkeer werd overgeheveld naar het oude station bij PortAventura, zo’n 20 minuten lopen vanaf het centrum. Tegelijk werd de nieuwe lijn R17 opgezet om Salou‑Port Aventura te verbinden met Barcelona. Helaas verdween daarmee de spoorverbinding richting het zuiden. De oude negentiende-eeuwse stationshal in het centrum werd uiteindelijk gesloopt in 2024.