laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Gemeente Benidorm zet 21 plekken met overstromingsgevaar duidelijk op de kaart

beeld: ayuntamiento de benidorm / web

Gemeente Benidorm zet 21 plekken met overstromingsgevaar duidelijk op de kaart

rubrieken:

Recent heeft de gemeente Benidorm een belangrijke stap gezet om overstromingen beter aan te pakken. Ze hebben 21 plekken in de stad waar het risico op overstromingen groot is, gemarkeerd met waarschuwingsborden. Dit is onderdeel van een speciaal plan om schade en gevaar door zware regenval te beperken.

Benidorm is best groot met ruim 140 vierkante kilometer, waarvan ongeveer 19 vierkante kilometer gevoelig voor overstromingen. De 21 gevaarlijke plekken liggen vaak op drukke wegen, in laaggelegen gebieden of op plekken waar water langs natuurlijke wegen stroomt, zoals bij bruggen. Op al deze plekken staan nu borden die mensen waarschuwen voor het risico op overstromingen.

De gemeente legt uit dat de borden bedoeld zijn om mensen te beschermen. Ze moeten ongelukken voorkomen en helpen om schade aan auto’s en gebouwen te beperken. De borden kunnen ook handig zijn bij een evacuatie als er echt iets ernstigs gebeurt. Zowel inwoners als toeristen kunnen door deze informatie sneller en beter reageren.

De gemeente wil ook dat mensen zich bewuster worden van wat hevige regen kan doen. Door mensen te waarschuwen en voor te lichten, hoopt men dat ze zich beter voorbereiden op dit soort situaties. Zeker omdat het weer de laatste jaren steeds extremer lijkt te worden.

In oktober 2024 viel er in de provincie Valencia extreem veel regen. In een uur tijd viel er soms wel 500 liter per vierkante meter. Dat is meer dan welke stad dan ook aankan. Normaal zijn steden voorbereid op ongeveer 150 tot 200 liter per uur. Zo’n bui laat zien hoe belangrijk het is om goed voorbereid te zijn.

In Benidorm vormen vooral de ravijnen een probleem. Bij zware regen stroomt het water snel naar beneden. Gebieden zoals Rincón de Loix, Avenida Alfonso Puchades, en straten zoals Emilio Ortuño en Orts Llorca lopen dan gevaar. Ondanks eerdere aanpassingen blijft het daar lastig. Ook de Avenida del Murtal wordt als risicogebied gezien. De stad wil hier extra maatregelen nemen, zoals betere borden en duidelijke regels voor verkeer en parkeren als er gevaar dreigt. Ook worden de ravijnen schoongemaakt om verstopping te voorkomen.

Door deze risicoplekken aan te pakken en mensen beter te informeren, wil Benidorm zorgen dat de stad veiliger wordt. Zo kunnen inwoners en bezoekers zich beter voorbereiden op extreme regen en blijven de gevolgen hopelijk beperkt.