Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Dit krijg je aan werkloosheidsuitkering in Spanje met een salaris van 1.500 euro

via canva.com
via canva.com

In Spanje hangt de hoogte van de werkloosheidsuitkering volledig af van je laatstverdiende salaris. Voor iemand die 1.500 euro bruto per maand verdient, is snel te berekenen hoeveel er aan ‘paro’ wordt uitgekeerd.

De berekening start bij het gemiddelde bruto salaris van de laatste 180 dagen. Dit bedrag, de zogenoemde ‘base reguladora’, omvat zowel basissalaris als eventuele extra’s zoals overuren en vormt de basis voor de uitkering.

De eerste zes maanden ontvang je 70% van dit bedrag. Bij een salaris van 1.500 euro komt dat neer op ongeveer 1.050 euro per maand. Vanaf maand zeven daalt dit percentage naar 60%, waardoor je nog circa 900 euro per maand krijgt.

Wel gelden er minimum- en maximumbedragen. In 2025 ligt de minimumuitkering op 506 euro voor wie geen kinderen heeft en 749 euro voor wie wel kinderen heeft. Het maximum bedraagt 1.225 euro zonder kinderen, 1.400 euro met één kind en 1.575 euro met twee of meer kinderen.

De duur van de uitkering is afhankelijk van je arbeidsverleden. Vanaf 360 gewerkte dagen heb je recht op een basisperiode. Het maximum is twee jaar, oftewel 720 dagen, waarvoor minimaal 2.160 dagen gewerkt moet zijn.

Houd er rekening mee dat van de bruto-uitkering nog sociale premies en belastingen worden ingehouden. Het uiteindelijke nettobedrag valt daardoor lager uit. Als je periode van ‘paro’ is afgelopen, kun je in sommige gevallen nog aanspraak maken op aanvullende steun.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano