SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

Randstad zoekt 2.000 seizoenarbeiders voor druivenoogst 2025 in Spanje

Door Remco Stoffer | 2 augustus 2025 om 07:36 | 2 min. leestijd
Bijgewerkt op: 5 augustus 2025 om 11:51
Randstad zoekt 2.000 seizoenarbeiders voor druivenoogst 2025 in Spanje
© Remco Stoffer

Uitzendbureau Randstad Spanje is begonnen met de werving voor de druivenoogst campagne van 2025 en biedt meer dan 2.000 tijdelijke banen aan in verschillende Spaanse regio’s. De meeste vacatures zijn in Galicië, met ruim 1.600 posities. Ook in Castilla y León, La Rioja en Aragón zijn tientallen tot honderden banen beschikbaar.

De aangeboden functies zijn voornamelijk voor knippers en dragers, die verantwoordelijk zijn voor het plukken en vervoeren van druiven. Het gaat om fysiek intensief werk dat uithoudingsvermogen en teamwerk vereist. Ervaring is niet altijd nodig, want veel wijnhuizen en coöperaties bieden een korte opleiding aan voor nieuwe medewerkers.

Naast plukkers worden er ook mensen gezocht voor andere functies, zoals tractorchauffeurs, heftruckbestuurders, sorteerders, keldermedewerkers en administratief personeel. Het uurloon varieert tussen de 9,50 en 15 euro, afhankelijk van de functie en ervaring.

De wijnbouwsector in Spanje is goed voor ruim 20 miljard euro aan toegevoegde waarde en zorgt voor meer dan 368.000 voltijdbanen. Dat is ongeveer 2 procent van de totale werkgelegenheid in het land. In de eerste helft van de oogstcampagne 2024/2025 is er 9,6 procent meer wijn geproduceerd dan een jaar eerder.

Randstad verwacht dat de “vendimia” eind augustus of begin september van start gaat, afhankelijk van het weer. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via de website van Randstad of bij een lokaal kantoor.

Blijf SpanjeVandaag volgen!

Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als Voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp en Facebook.

Toegankelijkheid