Zonsverduistering bekijken vanaf de kathedraaltoren van Tarragona? Dat kost je honderd euro en een glas cava
De Kathedraal van Tarragona verhuurt plekken op de klokkentoren om de totale zonsverduistering van 12 augustus te bekijken. Voor honderd euro krijg je een besloten rondleiding, een glas cava en een 360 graden uitzicht.
Wie nog geen plan heeft voor de zonsverduistering van aanstaande woensdag, kan in Tarragona kiezen voor een bijzonder alternatief. De Catedral (kathedraal) van Tarragona, hoog gelegen in het historische Part Alta-deel van de stad, opent die avond de deuren van haar klokkentoren voor een select gezelschap.
De activiteit maakt deel uit van het zomerprogramma Nits d’Estiu (Zomernachten) van de kathedraal en begint om 19.15 uur, op het moment dat er geen nieuwe bezoekers meer worden toegelaten tot het complex. Een gids leidt de groep vervolgens langs de meest symbolische plekken van het religieuze en historische bouwwerk, voordat de klim naar de toren begint.
Nieuwsmedium Diari de Tarragona meldt dat de tocht een tussenstop kent in de Sala dels Canonges (Zaal van de Kanunniken), waar deelnemers op adem kunnen komen met een glas cava voordat ze het laatste stuk naar boven beklimmen.
Hoeveel mensen mogen mee de toren op?
De groep is bewust klein gehouden: maximaal tien personen krijgen toegang tot dit uitkijkpunt. Eenmaal boven wacht een uitzicht van 360 graden over Tarragona, terwijl de maan om 20.29 uur precies voor de zon schuift. Het daglicht verdwijnt dan 61 seconden lang, waarna de stad weer in het normale avondlicht terugkeert.
Volgens bronnen bij het bedrijf dat de rondleidingen en culturele activiteiten van de kathedraal verzorgt, kwamen er meerdere verzoeken binnen, ook van de kanunniken zelf, om het fenomeen vanaf deze bijzondere plek te mogen volgen. Het bisschoppelijk kapittel stond positief tegenover het idee, met als voorwaarde dat de groep klein blijft om, zoals men het noemt, het romantische karakter van het moment te bewaren.
Wat kost een plekje en hoe populair is het?
Voor honderd euro per persoon is een ticket te bemachtigen. Op het moment van schrijven is de helft van de plaatsen al gereserveerd. De hele activiteit, van binnenkomst tot afsluiting op de toren, duurt ongeveer anderhalf uur.
Wat betekent dit voor Nederlanders en Belgen in de regio?
Voor wie aan de Costa Dorada woont of daar deze zomer verblijft, is dit een unieke kans om de eclips niet vanaf een druk strand of een volle uitkijkpost te volgen, maar vanaf een rustige, historische plek met een vrij zicht naar de horizon. Net als bij andere officiële kijkpunten in Spanje geldt ook hier: reserveer snel, want de belangstelling voor het astrotoerisme rond de eclipsenreeks is de afgelopen maanden flink gegroeid.
Meer dan alleen de eclips: het programma Nits d’Estiu
De avond op de toren is slechts één onderdeel van een breder programma. Nits d’Estiu bestaat uit een reeks concerten die elke vrijdag en zaterdag in de zomer plaatsvinden, van 24 juli tot 5 september. De hoofdbeuk van de kathedraal dient daarbij als concertzaal. Op 15 augustus staat het duo “Pau i Aina” op het programma. Ook tijdens de patroonsfeesten van Sant Magí en Santa Tecla, het grootste stadsfeest van Tarragona, is er speciale programmering voorzien.
Wie liever meer weet over het verschil tussen de cava die tijdens de klim wordt geschonken en bijvoorbeeld champagne, kan terecht in ons overzicht van Spaanse mousserende wijnen. En voor wie na deze eclips nieuwsgierig is geworden naar andere indrukwekkende Spaanse kerkgebouwen, biedt onze lijst van populairste kathedralen en basilieken volop inspiratie voor een volgend uitje.
Blijf SpanjeVandaag volgen! Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp and Facebook. Zo mis je nooit de belangrijkste updates uit jouw favoriete regio in Spanje.