SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

Hier willen buitenlanders het liefst een woning kopen in Spanje

Door Remco Stoffer | 12 september 2025 om 09:00 | 2 min. leestijd
Bijgewerkt op: 14 juni 2026 om 17:41
Hier willen buitenlanders het liefst een woning kopen in Spanje
© Remco Stoffer

Laatst bijgewerkt op 14 juni 2026 om 17:41 door Remco Stoffer

Steeds meer buitenlanders tonen interesse in de Spaanse woningmarkt, vooral in kustgebieden en op de eilanden. Volgens cijfers van Idealista zijn er duidelijke regio’s waar deze vraag zich concentreert, met opvallend hoge percentages buitenlandse kopers.

De provincie Alicante voert de lijst aan: maar liefst 33 procent van de woningzoekenden daar komt uit het buitenland. Ook de Balearen (32 procent), Málaga (27 procent) en Santa Cruz de Tenerife (26 procent) trekken veel internationale kopers. Girona (24 procent) en Las Palmas (20 procent) sluiten het rijtje van populaire regio’s boven de twintig procent af.

Nederlandse woningzoekers vormen met 19 procent de grootste groep huizenkopers in de provincie Alicante, gevolgd door Duitsers met 12 procent en Britten met 11 procent. In de provincie Valencia zijn de Nederlanders ook het meest vertegenwoordigd met 12 procent. Daarnaast staan Nederlandse kopers in Málaga op de tweede plaats met 13 procent, en nemen ze de derde plaats in Girona, Almería, Tarragona en Castellón voor hun rekening.

In de grote steden is de buitenlandse interesse lager, maar toch duidelijk aanwezig. In Valencia komt bijna 13 procent van de woningzoekenden uit het buitenland, in Barcelona 10 procent en in Madrid iets minder dan 5 procent. Dit laat zien dat de aantrekkingskracht van Spanje vooral bij de kust ligt, maar de steden niet geheel achterblijven.

Wat betreft nationaliteiten zijn de Britten nog steeds de grootste groep, al neemt hun aandeel langzaam af. Steeds meer Duitsers, Fransen, Nederlanders, Belgen en Italianen richten hun blik op de Spaanse woningmarkt. Zij zoeken vooral een woning aan de Middellandse Zee of op de Balearen en Canarische Eilanden.

In totaal werden in 2024 bijna 93.000 woningen door buitenlanders gekocht. Dat komt neer op bijna 15 procent van alle transacties, een aanzienlijk aandeel dat de rol van internationale kopers in de Spaanse woningmarkt benadrukt.

Deze trend lijkt voorlopig aan te houden, aangezien Spanje aantrekkelijk blijft door het klimaat, de levensstijl en de relatieve betaalbaarheid vergeleken met veel Noord-Europese landen. Vooral de kustregio’s profiteren hiervan, wat ook gevolgen kan hebben voor de lokale woningprijzen.

Blijf SpanjeVandaag volgen! Vond je dit een interessant artikel? Voeg ons toe als voorkeursbron op Google Nieuws, meld je aan voor de dagelijkse nieuwsbrief of volg ons op WhatsApp and Facebook. Zo mis je nooit de belangrijkste updates uit jouw favoriete regio in Spanje.

Toegankelijkheid

Español English Deutsch Français Português Italiano
Hier staan jouw favorieten