Paradores de Turismo breidt zijn aanbod in Spanje uit met de opening van een nieuw hotel in Molina de Aragón, gelegen in de provincie Guadalajara. Dit wordt het negende Parador-hotel in de regio Castilla-La Mancha, naast de bestaande locaties in Toledo, Cuenca, Albacete, Sigüenza, Alarcón, Manzanares, Almagro en Oropesa. De officiële opening staat gepland voor 14 mei 2025 en vanaf 15 maart 2025 is het mogelijk om te reserveren.
Als je een reis langs verschillende Paradores wilt maken, dan kun je gebruikmaken van de diensten van de Nederlandse reisorganisatie Paradoresreizen.com die al meer dan 10 jaar reizen naar Paradores aanbieden.
Het Parador-hotel van Molina de Aragón bevindt zich in het hogere deel van de stad en biedt een prachtig uitzicht op het historische kasteel van Molina, een versterkte vesting uit de 12e eeuw die is gebouwd op de resten van een oude alcazaba. Het moderne ontwerp van het hotel integreert naadloos met de rijke geschiedenis van de omgeving. Het gebouw beschikt over 24 kamers, waarvan 22 standaardkamers en twee suites met een eigen salon. Alle kamers bieden een panoramisch uitzicht op het kasteel en de omliggende natuurlijke schoonheid.
De faciliteiten van het hotel zijn verdeeld over drie verdiepingen en omvatten een restaurant en een cafetaria die de lokale gastronomie centraal stellen, een wellnesscentrum en een ruime terras voor evenementen. Het interieurontwerp benadrukt artistieke elementen en levendige kleuren, waardoor elke ruimte een unieke sfeer krijgt.
Het Parador-project in Molina de Aragón werd bijna twee decennia geleden geïnitieerd als onderdeel van een initiatief om het gebied sociaal en economisch te revitaliseren na een verwoestende bosbrand in 2005 waarbij meer dan 13.000 hectare werd getroffen en elf brandweerlieden omkwamen. Het project heeft sindsdien verschillende obstakels overwonnen, waaronder bouwvertragingen en recente lekkages die de oorspronkelijke opening in september 2024 verhinderden. Na de nodige reparaties is de opening nu definitief gepland voor 14 mei 2025.
De opening van dit Parador-hotel is een belangrijke stap in de strategie van Paradores om tegen 2028, het jaar waarin het bedrijf zijn honderdjarig bestaan viert, 100 hotels in Spanje te hebben. Momenteel telt de keten 97 hotels, met de opening van de Paradores in Ibiza en Veruela gepland voor respectievelijk later in 2025 en 2026.
Voor gepensioneerden en senioren biedt Paradores de Turismo aantrekkelijke kortingen en voordelen, waardoor het Parador-hotel van Molina de Aragón een ideale bestemming is voor deze doelgroep. De combinatie van moderne faciliteiten, historische charme en natuurlijke schoonheid maakt dit hotel tot een unieke toevoeging aan het toeristische aanbod van Spanje.
Paradoresreizen.com
Als je liever niet zelf alles regelt vanwege een mogelijke taalbarrière, kun je de hulp inschakelen van Paradoresreizen.com. Deze Nederlandse reisorganisatie heeft meer dan tien jaar ervaring met het aanbieden van reizen naar Paradores en stelt ook eigen rondreizen samen. Hiermee ontdek je de mooiste Paradores tegen scherpe tarieven. Neem vrijblijvend contact op met Paradoresreizen.com voor meer informatie en ontvang binnen 24 uur een reactie.