laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Deltebre in Tarragona viert traditioneel rijstfeest

zondag 15 juni 2025

Terres de l'Ebre / facebook
Terres de l’Ebre / facebook

Op zondag 15 juni werd in Deltebre (Baix Ebre) in het zuiden van de `provincie Tarragona de Festa de l’Arròs gehouden. Zo’n dertig rijstboeren keerden voor even terug naar hun verleden tijdens de traditionele “Plantada” op de finca La Bombita. Ruim 2.000 mensen kwamen kijken naar dit bijzondere evenement.

De boeren plantten rijst met hun blote handen in de modder, begeleid door traditionele boten en werkpaarden. Bezoekers konden ook genieten van toneelstukjes, rondritten door de rijstvelden, muziek en dans. Er was daarnaast een markt met lokale producten en een gezamenlijke lunch.

De Festa de l’Arròs wordt sinds 2001 georganiseerd. Sinds negen jaar mag het publiek erbij zijn. De finca La Bombita is dan ook maar twee keer per jaar open: in juni voor het planten en in september voor het oogsten van de rijst.

De organisatie wil met het feest mensen laten zien hoe zwaar rijst telen vroeger was. Op een leuke manier kun je zelf ervaren wat boeren toen meemaakten. Hiermee benadrukken ze hoe belangrijk het is om tradities te bewaren en te delen.

De Festa de l’Arròs in Deltebre is onderdeel van een reeks rijstfeesten in de regio. Op 1 juni vond hetzelfde feest al plaats in Amposta. Later volgen La Ràpita op 21 juni en L’Aldea op 22 juni. Al deze dorpen liggen in de Ebrodelta aan de Costa Dorada, in het zuiden van Tarragona.