Het aantal ontvoeringen in de provincie Málaga is in 2025 fors gestegen. Volgens de officiële criminaliteitscijfers van de overheid zijn er 17 ontvoeringen geregistreerd, tegenover 8 in 2024. Dat betekent dat het aantal gevallen meer dan verdubbeld is.
Ook het aantal voltooide moorden en opzettelijke doodslagen is toegenomen. In 2024 ging het om 23 zaken, terwijl dat er in 2025 26 waren. Daar staat tegenover dat het aantal pogingen tot moord en doodslag met 8 procent is gedaald, van 64 naar 59 gevallen.
Uit het jaaroverzicht blijkt verder dat zware mishandelingen en vechtpartijen met meerdere betrokkenen met 8 procent zijn gestegen. Ook zedendelicten namen toe. Het totaal aantal misdrijven tegen de seksuele vrijheid steeg met 3 procent, al daalde het aantal verkrachtingen licht.
Opvallend is dat drugsgerelateerde misdrijven met 5 procent zijn afgenomen. In totaal daalde het aantal geregistreerde feiten in deze categorie van 1.071 naar 1.020 zaken. Volgens de overheid is er de afgelopen tien jaar sprake van een dalende criminaliteitsgraad in de provincie.
In totaal nam de geregistreerde criminaliteit in Málaga met 2 procent toe. Het aantal strafbare feiten steeg van 102.232 in 2024 naar 104.234 in 2025. Toch benadrukt de regering dat de evolutie van de meest zorgwekkende misdrijven volgens haar positief is.
Vermogensdelicten laten een daling zien van 8 procent. Vooral woninginbraken daalden sterk met 24 procent. Ook diefstallen en gewelddadige berovingen namen licht af. Daarentegen steeg het aantal autodiefstallen met 1 procent.
Cybercriminaliteit blijft een groeiend probleem in Málaga. Het aantal digitale misdrijven steeg met 7 procent tot 19.301 feiten. Vooral online fraude en andere vormen van internetcriminaliteit zitten in de lift.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano