laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Bijna 70 procent van de Spanjaarden ziet prostitutie als geweld tegen vrouwen

zondag 1 maart 2026

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Bijna 70 procent van de Spaanse bevolking vindt dat prostitutie een vorm van geweld tegen vrouwen is. Dat blijkt uit een recent onderzoek dat de mening van burgers over gelijkheid en vrouwenrechten in kaart brengt. De resultaten laten zien dat het debat over prostitutie in Spanje springlevend is.

Volgens het onderzoek beschouwt een ruime meerderheid prostitutie niet als een vrije keuze, maar als een uiting van ongelijkheid en machtsmisbruik. Vooral vrouwen delen die mening, maar ook onder mannen groeit het idee dat prostitutie nauw verbonden is met uitbuiting en kwetsbaarheid.

Tegelijkertijd bestaan er nog duidelijke meningsverschillen. Een kleinere groep ondervraagden ziet prostitutie wel als een persoonlijke keuze die gereguleerd kan worden. Toch blijft deze groep duidelijk in de minderheid. De cijfers tonen aan dat de steun voor strengere maatregelen toeneemt.

De discussie speelt al jaren in Spanje. Verschillende politieke partijen pleiten voor een verbod op prostitutie, terwijl anderen juist inzetten op regulering om de rechten en veiligheid van sekswerkers te verbeteren. Het nieuwe onderzoek geeft voorstanders van een verbod extra argumenten in handen.

Opvallend is dat jongeren kritischer staan tegenover prostitutie dan enkele jaren geleden. Zij koppelen het onderwerp vaker aan mensenhandel en economische ongelijkheid. Dat wijst op een veranderende mentaliteit bij de nieuwe generatie.

De Spaanse regering werkt ondertussen aan plannen om geweld tegen vrouwen in brede zin aan te pakken. Prostitutie maakt steeds vaker deel uit van dat debat. Of dit uiteindelijk leidt tot nieuwe wetgeving, moet nog blijken. Maar duidelijk is dat een grote meerderheid van de bevolking prostitutie niet langer als een neutraal fenomeen ziet.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano