laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Buitenlandse investeerders veranderen oude masia’s in luxe boetiekhotels aan de Costa Brava

dinsdag 2 december 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

De Costa Brava krijgt de laatste jaren steeds meer aandacht van buitenlandse investeerders. Waar het gebied vroeger vooral een rustige vakantiebestemming was voor mensen uit Catalonië, zien steeds meer internationale kopers hier nu een kans. Vooral investeerders uit Nederland, Frankrijk en de Verenigde Staten zoeken actief naar bijzondere panden in de regio.

Veel van deze kopers richten zich op oude masia’s en landelijke woningen tussen Palamós en Roses en in het binnenland van Girona. Deze historische gebouwen worden omgebouwd tot kleine boetiekhotels met meestal niet meer dan 10 tot 40 kamers. Gasten kiezen bewust voor rust, natuur, gastronomie en een authentieke sfeer. Omdat er strenge bouwregels gelden in deze regio, is het aantal beschikbare hotelkamers beperkt. Dat maakt renovatieprojecten extra aantrekkelijk en waardevol.

Er ontstaan twee duidelijke groepen investeerders. Enerzijds zijn er grote partijen zoals family offices die tussen de 15 en 20 miljoen euro uitgeven aan grotere projecten. Anderzijds zijn er particuliere kopers die een masia kopen voor bedragen tussen 1 en 5 miljoen euro om er een charmant kleinschalig hotel van te maken. Veel van deze nieuwe hotels richten zich vooral op reizigers die liever langzaam en bewust reizen, weg van het massatoerisme.

De populariteit van de Costa Brava wordt versterkt door een aantal ontwikkelingen. Het klimaat zorgt voor langere zomers, waardoor juni en september steeds populairder worden. De internationale media dragen ook bij aan het nieuwe imago van de regio. Daarnaast groeit wereldwijd de vraag naar unieke luxe-ervaringen, iets wat kleine hotels in historische gebouwen perfect kunnen bieden.

Toch zijn er volgens experts ook uitdagingen. Boetiekhotels hebben vaak dezelfde basiskosten als grote resorts, maar veel minder kamers om inkomsten te genereren. Daarom moeten ze slim omgaan met prijzen en extra diensten aanbieden, zoals goede restaurants, wellness of activiteiten. Op die manier kunnen ze rendabel blijven in een markt die snel verandert.

NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano