Door aanhoudend winterweer zijn op zondag meer dan 400 vluchten geschrapt op Schiphol. Sneeuw, kou en gladheid zorgen ervoor dat vliegtuigen minder snel kunnen vertrekken en landen. Het ijsvrij maken van toestellen kost bovendien veel extra tijd, waardoor het vliegverkeer ernstig wordt beperkt.
De problemen houden ook maandag aan. Schiphol en luchtvaartmaatschappijen hebben aangekondigd dat op maandag opnieuw meer dan 100 vluchten worden geannuleerd. Daarmee blijft de onzekerheid groot voor duizenden reizigers die via de luchthaven willen vertrekken of aankomen.
Net als zondag worden ook veel internationale vluchten geraakt. Vooral vluchten naar Spaanse bestemmingen vallen op grote schaal uit. Reizigers met plannen om naar onder andere Málaga, Alicante, Barcelona, Valencia en Madrid te vliegen, krijgen te maken met annuleringen of lange vertragingen.
Op Schiphol zorgt dit voor drukte en frustratie. Veel reizigers staan opnieuw in de rij bij servicebalies of proberen hun vlucht digitaal om te boeken. Omdat veel alternatieve vluchten vol zitten, lukt het niet iedereen om snel een nieuwe vertrekdatum te krijgen.
Luchtvaartmaatschappijen benadrukken dat veiligheid voorop staat en dat het winterweer geen andere keuze laat. Reizigers wordt geadviseerd hun vluchtstatus goed te blijven controleren en alleen naar Schiphol te komen als hun vlucht daadwerkelijk doorgaat.
Opvallend is dat Eindhoven Airport vooralsnog geen vluchten heeft hoeven annuleren. Het regionale vliegveld lijkt minder last te hebben van de weersomstandigheden, waardoor vluchten daar voorlopig volgens planning vertrekken.
Voor de komende dagen blijft het afwachten. Als het winterweer aanhoudt, is het niet uitgesloten dat ook later in de week nog meer vluchten op Schiphol, waaronder naar Spanje, worden geschrapt.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano